Karšti orai dar nesitrauks, bet nušniokš trumpalaikiai lietūs su perkūnija | KaunoDiena.lt

KARŠTI ORAI DAR NESITRAUKS, BET NUŠNIOKŠ TRUMPALAIKIAI LIETŪS SU PERKŪNIJA

Šiluma iš mūsų šalies dar nesitrauks, tačiau jau ims formuotis ir lietaus debesys. Trumpalaikio lietaus tikimybė bus ir kitos kitą savaitės pradžioje.

Sekmadienis bus šiltas. Dieną slėgis po truputį ims kristi ir aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks į rytus, bet vis dar išliksime jo pietvakarinėje dalyje, LRT radijui sakė sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.

Šalyje įsivyraus nepastovus debesuotumas, ties pietiniais šalies rajonais bus kiek daugiau tankesnių debesų, o ties šiauriniais regionais išliks mažai debesuota ar net visai giedra, tad saulės tikrai netrūks.

Pasak sinoptikės, sekmadienį atslinkęs kiek drėgnesnis oras atneš trumpo lietaus, bet jo bus tik vietomis, didžiausia tikimybė – ties pietine Lietuvos dalimi. Kartu su lietumi nugriaudės ir perkūnijos. Pūs šiaurės rytų, rytų vidutinio stiprumo vėjas, perkūnijos metu jo gūsiai sustiprės iki 15-18 m/s. Diena bus šilta, kai kur netgi karšta, nes oras šils iki 26-31 laipsnio šilumos.

Savaitės pradžioje orai bus panašūs, jie bus dar anticiklono įtakoje, sakė sinoptikė, tačiau trumpo lietaus kiekvieną dieną bus galima tikėtis. Pirmadienį, šventinę dieną, saulės bus, bet popietinėmis valandomis ims formuotis trumpo lietaus debesys, tad vietomis, didesnė tikimybė ties pietvakarine Lietuvos dalimi, palis. Kai kur griaudės perkūnija, jos metu sustiprės vėjas iki 15-20 m/s. Diena bus šilta ir šiluma neskubės trauktis. Pirmadienio dieną sušils iki 26-30 laipsnių šilumos.

Kitos savaitės dienos taip pat bus šiltos, o trumpo lietaus tikimybė išliks.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Pil.

Užtenka to pragaro žemėje, Lietuvoje tokių karščių nebūdavo.

Vatnykas

Del užsitęsusių karščių tikriausiai irgi rusai kalti ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS