DVEJONĖS
Karšto vandens tiekėjo epopėja tęsiasi
Klaipėdos miesto savivaldybei, kuri valdo bendrovių „Klaipėdos energija“ ir „Klaipėdos vanduo“ kontrolinius akcijų paketus, iki šiol nepavyko išspręsti ginčo, kuri šių bendrovių turi tapti karšto vandens tiekėja miesto daugiabučių namų gyventojams.
Pirmąją rugsėjo savaitę savivaldybės tarybos Miesto ūkio komiteto nariai, vadovaujami pirmininko Benedikto Petrausko, surengė du išvažiuojamuosius posėdžius šiose bendrovėse. Buvo išklausyti jų vadovų ir specialistų aiškinimai, kodėl nė viena bendrovė savanoriškai nenori tapti karšto vandens tiekėja. Diskusijų metu ryškėjo nuostatos: „Klaipėdos vanduo“ yra tik geriamo vandens tiekėja miesto gyventojams, o „Klaipėdos energija“ laisva valia nenori ant savo galvos karšto vandens tiekimo nuostolių, kurie uostamiestyje kasmet didėja. To priežastis – karšto vandens vagystės butuose, nes gyventojai įvairiais būdais stengiasi deklaruoti mažesnį karšto vandens suvartojimą.
„Klaipėdai“ pavyko sužinoti, kad rugsėjo 8 dieną uostamiesčio meras sukvietė Miesto ūkio komiteto narius, „Klaipėdos energijos“ ir „Klaipėdos vandenų“ vadovus ir dar kartą tarėsi karšto vandens tiekėjo klausimu.
Pasitarimo dalyviai sutarė, kad esminis užsitęsusio ginčo klausimas – ne tai, kam suteikti karšto vandens tiekėjo statusą. Didžiausia problema – tvarkinga ir tiksli suvartoto karšto vandens apskaita. Visi sutiko, kad kol gyventojai deklaruos karšto vandens suvartojimą pagal butuose esančius karšto vandens skaitiklius, tol tvarkos nebus, o bendrovės skaičiuos nuostolius.
Kaip sutvarkyti karšto vandens apskaitą? Redakcijos žiniomis, savivaldybės iniciatyva sudaryta dar viena darbo grupė, kurioje dalyvaus po du atstovus iš tarpusavyje nesutariančių bendrovių ir savivaldybės specialistai. Artimiausiu metu jie turėtų suformuluoti pasiūlymus Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, Ūkio ir Aplinkos ministerijoms, Šilumininkų ir Vandentiekininkų asociacijoms.
Sprendžiant karšto vandens tiekėjo statuso klausimą iki šiol neatsakyta, kas ir kieno lėšomis turi įrengti vandens apskaitos prietaisus, juos prižiūrėti ir tikrinti. „Klaipėdos vanduo“ kol kas to daryti negali, nes tokios išlaidos bendrovėje nenumatytos.
Anksčiau savivaldybės tarybos narių diskusijose su bendrovių „Klaipėdos energija“ ir „Klaipėdos vanduo“ specialistais buvo išsiaiškinta, kad geriausia išeitis būtų papildomų vandens skaitiklių sumontavimas prieš gyvenamųjų namų šilumokaičius.
Panašu, kad uostamiesčio valdžios neįkandamas klausimas bus perduotas spręsti sostinės žinyboms.
Naujausi komentarai