Miesto ūkis
Keisis šilumos centrus eksploatuojančios bendrovės
Šiais metais bendroves, eksploatuojančias šilumos centrus daugiabučiuose namuose, gali pakeisti kitos. Šias permainas sąlygoja pernai priimtas Šilumos ūkio įstatymas.
Nemoka už šiukšlių išvežimą
Pirmojo šiais metais savivaldybės tarybos Miesto ūkio komiteto posėdyje buvo svarstoma informacija apie atliktą darbą komunalinių atliekų tvarkymo srityje bei naujai patvirtintų Švaros taisyklių laikymosi kontrolę.
Tarybos nariams buvo paaiškinta, kad už mieste surenkamas įvairias atliekas moka ne visi ūkio subjektai. Jau ilgokai galioja tokia praktika: ūkinę veiklą pradedantys juridiniai subjektai savivaldybėje gaudami leidimus parodo, kad yra sudarę atliekų išvežimo sutartis, tačiau netrukus jos nutraukiamos, o įvairios firmos, kavinės, barai, parduotuvės atliekas meta į gyventojams skirtus buitinių šiukšlių konteinerius. Todėl už šią paslaugą, be kurios neįmanoma apsieiti verslininkams, moka tik gyventojai. Pasak savivaldybės specialistų, mieste yra apie 10 tūkst. įvairių verslo taškų, kontroliuoti jų sutartis su atliekų vežėjais nėra paprasta.
Kai kuriuose Lietuvos miestuose (Kėdainiuose, Vilkaviškyje) už atliekų vežimą iš verslininkų renkama vietinė rinkliava, kitos savivaldybės planuoja įsteigti viešąsias įstaigas, kurios kontroliuotų mokesčius už atliekų išvežimą. Klausimas labai aktualus uostamiestyje, todėl savivaldybės administracija įpareigota per mėnesį pateikti sprendimo variantus.
Dėmesio nestokojo ir klausimas dėl neseniai savivaldybės taryboje patvirtintų Švaros taisyklių laikymosi kontrolės. Miesto ūkio komiteto nariai pastebėjo, kad kol nebus išsamaus šių taisyklių išaiškinimo, kol miesto gyventojai nežinos, kaip ta sistema veikia, vargu ar galima tikėtis švaresnio miesto. Būtina sukurti efektyvų Švaros taisyklių įgyvendinimo mechanizmą, kitaip jos liks tik bevertis popieriukas.
Permainos šilumos ūkyje
Šių metų pabaigoje pasibaigs penkerių metų terminas, kai galiojo savivaldybės ir daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos centrus eksploatuojančių bendrovių sutartys. Be to, pernai priimtas Šilumos ūkio įstatymas taip pat įpareigoja, kad nuo 2005 metų sausio 1 dienos daugiabučių gyventojai patys nuspręstų, kuriai bendrovei patikėti šilumos centrų eksploatavimą.
Jeigu gyventojai to nepadarys, Šilumos ūkio įstatymas numato, kad tada šilumos centrus eksploatuos šilumos tiekėjas, uostamiestyje – bendrovė „Klaipėdos energija“.
Miesto ūkio komiteto nariai atkreipė dėmesį į tai, kad naujų sutarčių sudarymas šildymo sezono viduryje – netinkamas laikas. Šiuo metu reikėtų pradėti derybas su keturiomis uostamiesčio daugiabučių namų šilumos centrus aptarnaujančiomis bendrovėmis, o gyventojus informuoti apie numatomus pasikeitimus.
Naujausi komentarai