Konstitucinio Teismo klausiama: kaip teismai turi reaguoti į JT komiteto sprendimus? | KaunoDiena.lt

KONSTITUCINIO TEISMO KLAUSIAMA: KAIP TEISMAI TURI REAGUOTI Į JT KOMITETO SPRENDIMUS?

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prašo Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimas turėtų būti pagrindas peržiūrėti bylas Lietuvoje.

Administraciniam teismui šie klausimai iškilo nagrinėjant buvusio aukšto pasieniečio Gintaro Jagmino skundą.

Jungtinių Tautų komitetas pernai paskelbė, kad Lietuvos institucijos pažeidė jo teises, kai atleido iš pareigų tik tuo pagrindu, kad jis neteko teisės dirbti su įslaptinta informacija dėl jo atžvilgiu vykdyto operatyvinio sekimo tiriant galimą kontrabandą.

Komitetas teigė, kad tokią tvarką numatęs įstatymas neužtikrino apsaugos nuo galimo piktnaudžiavimo „savavališkai pradedant pareigūnų sekimą ir nepagrįstai pašalinant juos iš pareigų“.

Komitetas paskelbė, kad Lietuva privalo imtis tinkamų priemonių, kad G. Jagminui „būtų sumokėta derama kompensacija už patirtis pažeidimus“,

Po kelerius metus trukusių bylinėjimųsi, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 metais paskelbė, kad G. Jagminas 2006 metais buvo pagrįstai atleistas iš valstybės tarnybos.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas mano, kad dabartinė tvarka, neleidžianti atnaujinti bylos dėl Jungtinių Tautų komiteto sprendimo, gali prieštarauti Konstitucijai.

Į Konstitucinį Teismą trijų teisėjų kolegija kreipėsi gruodžio mėnesį. Konstitucinis Teismas kol kas nėra nusprendęs, ar priimti skundą nagrinėti.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas nagrinėja, ar valstybės laikosi Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

KONSTITUCIJA

Taig, dar kartąi: "Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika" (K.1str.), "Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai" (K.2str.) bei "Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių" (K.3str.1d.). Žinom ir tai kad: "Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai" (K.7str.1d.), bei tai kad "Bausmė gali būti skiriama ar taikoma tik remiantis įstatymu" (K.31str.4d.) - žmogus buvo nuteistas gala įstatymą. Ir dar žinom kad "Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teisma" (K.109str.1d.), o ir: "Teisėjas ir teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi" (K.109str.2d.) - keistai atrodo kai kažkas bando kištis į MŪSŲ teismų veiklą: "Teisėjas negali taikyti įstatymo, kuris prieštarauja Konstitucijai" (K.110str.1d.) - taip kad pagal esamus įstatymus teisėjai kitaip teisti negalėjo; tuo labiau - NIEKAS neturi teisės teisėjams nurodinėt;kitu gi atveju turim K.136str.pažeidimą.

Kavenskis

Luzeriai atsiklauskit ka dar Zimbabves teismai mano....

durniai -durniu klausia ,kaip reguot

y JT komiteto sprendimus ...Lietuvos konstitucija ir Auksciausio teismo sprendimai yra Lietuvoj auksciau visko ....todel jei bordely lietuvoj sukelia ir vygdo ,lietuvos KT, ir AT .... jie yra niekiniai ir turi but teisiami ,,,nepakaltinami ,,,teisejai..... kuriems siuo metu lietuvoj taip sakant ,,ystatymai nerasomi ir jie yra nepakaltinami,,,todel Seimas- Vyriausybe turetu priimt istaymu komplekta ,kuriu deka butu galima sodint minimum nuo 10 iki gyvos galvos teisejus ,prokurorus ir ypatingai advokatus su tyrejais ir ekspertais.....tuomet jokiu JT komitetu sprendimu nebus ir nebeliks jokiu problemu...teisesmaukiniu mafijos nepakaltinamumas --gimdo nusikalstamuma
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS