KT nagrinės, ar JT komiteto sprendimas turi būti pagrindas peržiūrėti bylas Lietuvoje | KaunoDiena.lt

KT NAGRINĖS, AR JT KOMITETO SPRENDIMAS TURI BŪTI PAGRINDAS PERŽIŪRĖTI BYLAS LIETUVOJE

  • 0

Konstitucinis Teismas trečiadienį pranešė nagrinėsiantis, ar Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimas turėtų būti pagrindas peržiūrėti bylas Lietuvoje.

Šio išaiškinimo gruodžio mėnesį prašė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kilus klausimų nagrinėjant buvusio aukšto pasieniečio Gintaro Jagmino bylą.

Jungtinių Tautų komitetas pernai paskelbė, kad Lietuvos institucijos pažeidė jo teises, kai atleido iš pareigų tik tuo pagrindu, kad jis neteko teisės dirbti su įslaptinta informacija dėl jo atžvilgiu vykdyto operatyvinio sekimo tiriant galimą kontrabandą.

Komitetas teigė, kad tokią tvarką numatęs įstatymas neužtikrino apsaugos nuo galimo piktnaudžiavimo „savavališkai pradedant pareigūnų sekimą ir nepagrįstai pašalinant juos iš pareigų“.

Komitetas paskelbė, kad Lietuva privalo imtis tinkamų priemonių, kad G. Jagminui „būtų sumokėta derama kompensacija už patirtus pažeidimus“.

Po kelerius metus trukusių bylinėjimųsi, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 metais paskelbė, kad G. Jagminas 2006 metais buvo pagrįstai atleistas iš valstybės tarnybos.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas mano, kad dabartinė tvarka, neleidžianti atnaujinti bylos dėl Jungtinių Tautų komiteto sprendimo, gali prieštarauti Konstitucijai.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas nagrinėja, ar valstybės laikosi Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS