Lankytojai kitąmet galės pasivaikščioti Lyduvėnų geležinkelio tiltu | KaunoDiena.lt

LANKYTOJAI KITĄMET GALĖS PASIVAIKŠČIOTI LYDUVĖNŲ GELEŽINKELIO TILTU

  • 4

Kitų metų vasarą lankytojai galės pasivaikščioti ant nuo ilgiausio  ir aukščiausio Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tilto, pranešė bendrovė Lietuvos geležinkeliai.

Istorinio 599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio statinio pritaikymo lankytojams rangos darbus atliks statybų įmonė „Švykai“, kuri laimėjo Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdančios bendrovės „LTG Infra“ skelbtą viešąjį konkursą.

Planuojama rangos darbų vertė siekia 1,46 mln. eurų be PVM.

„Jau kitais metais į lankytinų objektų sąrašą keliautojai galės įtraukti Dubysos regioniniame parke esantį unikalų istorinį statinį – Lyduvėnų tiltą, nuo kurio atsiveria įspūdingi vaizdai. Projektu Lietuvos gyventojams ir užsienio turistams suteikiame galimybę susipažinti su vienu iš daugelio įdomių ir kultūros vertybėmis laikomų geležinkelio statinių“, – sakė įmonės „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovskis.

Kultūros vertybe laikomo Lyduvėnų geležinkelio tilto projektas įgyvendinamas kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba. Ji skiria finansavimą numatytiems rangos darbams, taip pat kartu organizuos ekskursijas lankytojams tiltu.

„Džiaugiamės prasmingu bendradarbiavimu, kuris saugomų teritorijų lankytojams atvers vieną įdomesnių mūsų krašto lankomų objektų. Nuo Lyduvėnų tilto atsivers unikali Dubysos upės slėnio panorama. Čia aiškiau bus galima suvokti vieną pagrindinių Dubysos regioninio parko vertybių – kaip ledynas, tirpsmo vandenys ir upė suformavo išraiškingą slėnį“, – tvirtino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.

Viešąjį konkursą laimėjęs rangovas pertvarkys metalinėje tilto konstrukcijoje esantį tilto aptarnavimo taką, įrengs naują tako dangą, apšvietimą, laiptus, automobilių aikštelę, taką nuo jos iki tilto, informacinius stendus ir ženklus. Planuojama tilto pritaikymo lankytojams rangos darbus užbaigti 2023 metų vasarą.

Šių metų rudenį įmonė „Švykai“ už beveik 2,6 mln. eurų be PVM baigė Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbus.

Per Dubysos upės slėnį nutiesto tilto remonto metu restauruotos gelžbetoninės atramos ir guoliai, suremontuotos skersinės ir išilginės sijos, ryšių sistemos, perdangų temperatūriniai blokai, pakeisti tiltiniai tašai, atlikti metalinių konstrukcijų antikorozinė apsaugos, dažymo bei kiti darbai.

Lyduvėnų tiltą 1918 metais pastatė vokiečiai. Tuo metu statinys buvo 570 m ilgio ir buvo sudarytas iš devynių santvarų. 1944 m. tiltas buvo susprogdintas.

1952 m. baigtas tilto atstatymas, panaudojant išlikusias atramas ir perdangas ar jų elementus. Naujoms metalinėms perdangoms panaudotos tipinės metalinės santvaros.

Raseinių rajono savivaldybėje esantis tiltas yra geležinkelio linijoje Radviliškis–Pagėgiai–Valstybės siena.

Statinys patenka į Dubysos regioninio parko, Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinio, Dubysos upės žemiau Lyduvėnų draustinio, Dubysos upės slėnio teritorijas, kurios priskiriamos Natura 2000 teritorijoms.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

ai

ir visa lietuva suplus pasivaikscioti lyduvenu tiltu, ir vilnius taps lyduvenais, o lyduvenai vilnium...

<<<<<<MOKYKLOS NEBELIKO

Šį tyltą mano tėtė atstatinėjo...Vos ne po tiltu, įduobėje,buvo labai gera mokykla...Smagu ir gera buvo ten....MOKYTOJAI LABAI ATSAKINGI.Labai aiškiai su meile ir suprantamai dėstė pamokas ....Mūsų nevaikė iš bažnyčių ir smegenų neplovė komunizmu.......ne taip kaip JUKN. RASELĖ

Berasciai

...ant nuo ilgiausio... Ka cia rasot?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS