Lietuva ir Vokietija pasirašė susitarimą dėl laikino karių buvimo | KaunoDiena.lt

LIETUVA IR VOKIETIJA PASIRAŠĖ SUSITARIMĄ DĖL LAIKINO KARIŲ BUVIMO

  • 10

Lietuva ir Vokietija antradienį pasirašė susitarimą dėl laikino karių buvimo viena kitos teritorijoje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Dokumentą Krašto apsaugos ministerijoje vidurdienį pasirašė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias P. Sonnas (Matthias P. Sonn).

„Šiandien padėti parašai byloja tai, kas galbūt yra tapę vienu esminių Lietuvos ir Vokietijos partnerystės elementų: drauge mes giname kolektyvinį mūsų aljansų saugumą čia, Lietuvoje, dislokavę Vokietijos karius. Tai neabejotinai truks tol, kol Lietuvai to reikės. Todėl prasminga ateičiai įforminti tai, kas jau praktikoje yra pasiteisinę. Didžiuojuosi, kad, eidamas Vokietijos ambasadoriaus pareigas mūsų sąjungininkėje Lietuvoje, esu mūsų abiejų šalių saugumui vienodai svarbaus santykio dalis“, – ceremonijoje sakė Matthias P. Sonnas.

V. Umbraso teigimu, Vokietijos karių buvimas Lietuvoje ir lietuvių dalyvavimas karinėje veikloje Vokietijoje ne tik didina Vokietijos ir Lietuvos kariuomenių sąveiką, bet ir reikšmingai prisideda prie saugumo Baltijos regione didinimo.

Šis susitarimas nustatė šalių ginkluotųjų pajėgų buvimo viena kitos teritorijoje sąlygas, suteikė pagrindą nustatyti naujas taisykles dėl karių skaičiaus ir buvimo šalyje trukmės.

Taip pat juo išspręsti aplinkosauginiai reikalavimai, telekomunikacijų naudojimo, humanitarinės pagalbos, paieškos ir gelbėjimo operacijų sąlygos bei kiti klausimai.

Susitarimas įsigalios po to, kai jį ratifikuos Seimas.

Iki šiol tokio lygmens susitarimą Lietuva buvo sudariusi tik su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

GALERIJA

  • Lietuva ir Vokietija pasirašė susitarimą dėl laikino karių buvimo
  • Lietuva ir Vokietija pasirašė susitarimą dėl laikino karių buvimo
  • Lietuva ir Vokietija pasirašė susitarimą dėl laikino karių buvimo
KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Karys

Reik suprast Vokietija jau prašo Lt armijos pagalbos?Ameriką isein? Nu geras

tulpes@lrpk.lt

69 nekalti Lietuvos vaikuciai kruvinomis akutemis sauke mama, mama, as nenoriu mirti!!!! o musu vokieciu partneriai juos degino gyvus, nes svolociai kumunistai juos isprovokavo.

tulpes@lrpk.lt

as atsiverciu sitos oziu fermos genocido tyrimo centra, kuri yra uzgrobe visokie kasciuniniai ir anusauskiniai ir man pasistoja p---y-z-d-o-s plaukai. Jus nepatikesite, ten parasyta , kad Komunistai yra kalti del Lietuvos bociu deginimo Pirciupiuose, nes jie isprovokavo geruosius musu partnerius vokiecius tai padaryti. Labai teisingas pastebejimas, kita vertus. Nereikejo provokuoti tankistu per sausio 13 , kurie vykde savo konstitucines pareigas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS