Lietuvos kariuomenei JAV perduoda prieštankinių granatsvaidžių | KaunoDiena.lt

LIETUVOS KARIUOMENEI JAV PERDUODA PRIEŠTANKINIŲ GRANATSVAIDŽIŲ

  • 12

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) Lietuvos kariuomenei perduoda vienkartinių prieštankinių granatsvaidžių M72 LAW.

Oficiali ginkluotės perdavimo ceremonija vys trečiadienį, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Jos vertė – 10 mln. dolerių.

Granatsvaidžiai bus paskirstyti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinėms, naujaisiais ginklais bus aprūpinti visi pėstininkų skyriai.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, dėkodamas JAV už paramą, sako, kad ši ginkluotė „reikšmingai prisidės prie atgrasymo didinimo“, Baltijos regiono saugumo ir KASP stiprinimo.

„Puikiai suprantame, kokioje sudėtingoje saugumo situacijoje yra mūsų regionas, todėl taip pat investuojame į savo gynybą, skiriame 2 procentus nuo BVP, didiname ir modernizuojame savo kariuomenę. Glaudžiai bendradarbiaujame su JAV įsigydami modernią įrangą – sraigtasparnius, šarvuotus visureigiu – bei amuniciją – prieštankines raketų sistemas JAVELIN“,  – sako  A. Anušauskas.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Gilkristas) pranešime spaudai pažymi, kad JAV „yra garbė palaikyti tokį patikimą partnerį ir dar kartą parodyti savo pasiryžimą ginti NATO sąjungininkų suverenitetą ir saugumą“.

Granatsvaidžiai M72 LAW skirti naikinti priešo pajėgų šarvuotą kovos techniką, lauko inžinerinius įtvirtinimus. Gaunami ginklai patogūs transportuoti, granatsvaidį, sveriantį iki 5 kilogramų, nešti, paruošti šaudymui bei iš įvairių pozicijų atlikti šūvį gali vienas karys.

JAV kariuomenė taip pat supažindino KASP instruktorius, kaip naudoti šiuos mokomuosius ir kovinius granatsvaidžius.

Šie ginklai patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų konfliktų metu.

JAV yra strateginė Lietuvos partnerė užtikrinant šalies ir Baltijos regiono saugumą, Lietuva iš JAV perka ginkluotę ir karinę techniką.

Rašyti komentarą
Komentarai (12)

DŽIAUGIASI JAV TERORISTAI...

Liko pasaulyje dar bepročių, kurie perka niekam nereikalingą, pasenusią karinę techniką. Po raketinių atakų - kam bus reikalinga ta technika, kai po tokių atakų liks tik pelenų krūva?...

Nuo 1963m naudojamas

Amerikietiškas RPG?

Yra garbe

Kokio senumo ginklai?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS