Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo mokymų apie ekstremalias situacijas Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo mokymų apie ekstremalias situacijas

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į šalies Vyriausybę, Prezidentūrą, Krašto apsaugos (KAM) ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijas (ŠMSM), prašydama imtis priemonių, garantuosiančių šalies ugdymo įstaigų darbuotojų pasirengimą veikti, susiklosčius ekstremalioms aplinkybėms.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo mokymų apie ekstremalias situacijas
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prašo mokymų apie ekstremalias situacijas / Asociatyvi A. Ufarto/BNS nuotr.

Kreipimesi akcentuojama, jog šiuo metu nuotoliu informacinėje-edukacinėje platformoje siūlomi mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo mokymai yra nepakankamai veiksmingi, kylant grėsmei visuomenės saugumui.

„Išklausyti virtualūs valandos trukmės kursai ir formalizuoti pažymėjimai negarantuoja žinių ir įgūdžių, kurie būtini tokiomis aplinkybėmis“, – rašoma LŠDPS pranešime.

Sąjungos atstovai taip pat prašo atkreipti dėmesį į tai, kad įvairūs iki šiol organizuoti mokymai buvo orientuoti į civilinės saugos reikalavimus esant kasdienėms situacijoms. Tuo metu mobilizacijai dėmesio esą nebuvo skiriama.

„Pirmosios medicininės pagalbos kursai suteikė žinių, kurios buvo reikalingos laukiant greitosios pagalbos medikų. Apie mobilizacijos režimą išvis nebuvo galvojama. Todėl būtina kuo skubiau spręsti profesionaliai paruoštų mokymų klausimą, kad visiems švietimo sektoriaus darbuotojams būtų realiai suteiktos bazinės žinios apie mobilizacijos teisinį režimą, pasirengimą mobilizacijai ir karo padėčiai, mobilizacijos sistemos veikimo principus, ugdymo įstaigų darbuotojų teises, pareigas ir atsakomybes ištikus ekstremalioms situacijoms“, – pažymi sąjungos atstovai.

Taip pat prašoma inicijuoti evakuacijos planų, priedangų šalia ugdymo įstaigų reikalavimų įvertinimą, realų poreikį ir planus, kaip tai įgyvendinti.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, 52 proc. gyventojų žino, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos atveju, o 53 proc. yra sukaupę būtiniausių atsargų trims paroms. Pastaraisiais metais, anot jos, taip pat išaugo žmonių skaičius, žinančių, kur ieškoti informacijos apie tai, kur yra artimiausia priedanga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra