Ministerija žada palankesnes sąlygas pritaikyti būstą neįgaliesiems | KaunoDiena.lt

MINISTERIJA ŽADA PALANKESNES SĄLYGAS PRITAIKYTI BŪSTĄ NEĮGALIESIEMS

  • 1

Valdžia žada, kad nuo šiol neįgalieji galės lengviau pritaikyti būstus savo reikmėms.

Tai numato socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pasirašytas įsakymas.

„Visi puikiai suprantame, kad nepritaikyta aplinka įkalina neįgaliuosius namuose, trukdo gyventi savarankiškai bei bendrauti su draugais ar artimaisiais. Todėl tiek valstybė, tiek savivaldybės turi, kiek įmanoma, labiau prisidėti prie neįgaliųjų savarankiškumo plėtros, o būsto pritaikymas – vienas iš būdų to siekti“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime cituojamas ministras.

„Nuo šių metų didiname valstybės indėlį būsto pritaikymui ir keltuvo ar lifto įrengimui, plečiame galimybes keisti būstą ar kreiptis dėl būsto pritaikymo“, – pridūrė jis.

2019 metams neįgaliųjų būstui pritaikyti skirta 1,5 mln. eurų. Ši suma sudarys sąlygas pagerinti gyvenamąsias sąlygas ir pritaikyti būstą apie 350 neįgaliųjų.

Naujajame aprašė numatyta galimybė neįgaliajam savarankiškai organizuoti būsto pritaikymo darbus, įskaitant keltuvų ar liftų pirkimą ir jų įrengimą, net ir tuo atveju, jei neįgaliojo pritaikomas būstas nėra įtrauktas į einamųjų metų sąrašą. Kompensacija bus išmokama tada, kai neįgaliajam pritaikomas būstas bus įtrauktas į einamųjų metų pritaikomų būstų sąrašą, jei tuo metu jis ten gyvena.

Taip pat didinamas valstybės piniginis indėlis būsto pritaikymui. Pritaikant būstą neįgaliesiems nuspręsta didinti valstybės biudžeto lėšų indėlį nuo 4218 iki 5700 eurų, tačiau nustatoma, kad valstybės biudžeto lėšos negalėtų sudaryti daugiau nei 60 proc. visos būsto pritaikymo darbų kainos.

Tokiu atveju, kartu su privalomu savivaldybių biudžetų indėliu, vienam neįgaliajam būsto pritaikymo darbams būtų skiriama iki 9500 eurų.

Valstybė taip pat didina indėlį keltuvo ar lifto įrengimui ir atveria galimybes daugiau žmonių keisti būstą, kai parduodamas neįgaliajam nepritaikytas būstas ir perkamas pritaikytas.

Keisti būstą dabar bus galima nepriklausomai nuo savivaldybės: pavyzdžiui, neįgalusis gali gyventi Vilniuje, bet jeigu surastų tinkamą būstą Kaune, sostinės savivaldybė jam išmokėtų kompensaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nuomone.

Simonyte palaiko issilavinezmones.Tai parode parasu rinkimas.O karbauskininkai papirkineja rinkejus.Vaistai kai kam nemokami,pensijos daugeliu tinginiu nemokejusiu mokesciu padidins.Suorganizuotas sou atsieit kova su korupcija.Ar neturetu pamatyti ta sou karbauskininku kas is STT ar kituinstanciju.Cia jau baisiau uz korupcija.Ligoniam pritariu ,kad padidinti.Bet remti tuosir skatinti nelegalu darba tai nusikaltimas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS