Mokinių nakvynės namai taps erdvesni Pereiti į pagrindinį turinį

Mokinių nakvynės namai taps erdvesni

2006-06-29 09:00

Mokinių nakvynės namai taps erdvesni

40 lovų nebeužtenka į uostamiestį atvykstantiems kolektyvams, todėl planuojama mokinių nakvynės namus išplėsti.

Kasmet Klaipėda tampa vis didesniu šalies ir užsienio jaunimo traukos centru.

Mokinių iš svetur nakvyne be-sirūpinantis uostamiesčio Moksleivių saviraiškos centro direktorius Vytautas Krutulis teigė, jog iki šiol turimų trijų miegamųjų po 13 lovų laisvose vaikų lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ patalpose nebeužtenka.

„Vien gegužę į įvairius kultūros, švietimo bei sporto renginius Klaipėdoje atvyko mokinių iš Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Šalčininkų, taip pat svečių iš Rusijos ir Latvijos“, - sakė V.Krutulis.

Esamos patalpos per mėnesį gali priglausti apie 120 jaunuolių. Tačiau į Klaipėdą atvykstančių mokinių kolektyvų kasmet daugėja.

Jei lovų skaičius būtų padidintas iki penkiasdešimties, svečių skaičius padidėtų iki 200 kas mėnesį.

Klaipėdos savivaldybės tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komitetas pritarė vadinamojo mokinių viešbutuko plėtros planui.

Prie turimų trijų miegamųjų bus prijungtos kitos nenaudojamos vaikų lopšelio-darželio „Šermukšnėlė“ patalpos.

Jose, be miegamųjų berniukams ir mergaitėms, numatyta įrengti poilsio kambarį, virtuvėlę su valgomuoju, sandėlį, dušinę, prausyklas.

Patalpų remontui ir baldams reikėtų per 200 tūkst. litų iš miesto biudžeto.

Lėšų surenkama ir iš svečių, kurie už parą moka 15 litų mokestį.

„Surinktus pinigus naudojame apmokėti skalbimo bei valymo paslaugas, taip pat būtiniems daiktams pirkti. Jau įsigijome dvylika lovų, televizorių“, - pasakojo V.Krutulis.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Numgaudienės, vadinamojo mokinių viešbutuko tikslas – ne komercinė veikla.

Įprasta, jog miestai ir šalys keičiasi mokinių grupėmis.

Siekiama juos pigiau apgyvendinti, nes vaikams kainos tikruosiuose viešbučiuose – neįkandamos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų