N. Grunskienės iniciatyva prokuratūra tikrina VSD pranešėjo istorijoje surinktus duomenis | KaunoDiena.lt

N. GRUNSKIENĖS INICIATYVA PROKURATŪRA TIKRINA VSD PRANEŠĖJO ISTORIJOJE SURINKTUS DUOMENIS

Generalinė prokuratūra teigia, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istorijoje prieš kelis metus teisėsaugos surinkti duomenys tikrinami generalinės prokurorės Nidos Grunskienės iniciatyva.

„Generalinė prokurorė (...) pavedė Generalinės prokuratūros prokurorams atlikti Generalinėje prokuratūroje ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje esančios medžiagos, susijusios su Valstybės saugumo departamento pareigūno 2019 metų balandžio 25 dienos kreipimusi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką, patikrinimą“, – teigiama prokuratūros BNS pateiktame atsakyme.

Anot įstaigos, patikrinimas atliekamas atsižvelgus į „pastaruoju metu viešai keliamus klausimus“, susijusius su galimai VSD direktoriaus nurodymu neteisėtai rinkta informacija apie asmenis ir dėl to galimai netinkamai atliktu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimu, taip pat Generalinės prokuratūros dalyvavimu sprendžiant šiuos klausimus.

VSD veiklos tikrinant tuomet dar kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandą klausimai keliami vasarį išleistoje tyrimų žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“.

Į STT žvalgybos pareigūnas kreipėsi netrukus po to, kai išsiuntė pranešimą tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Po kelių dienų informacija buvo perduota Generalinei prokuratūrai.

2020 metų sausį V. Bakas iš prokuratūros gavo atsakymą, kad STT šioje istorijoje „nenustatė nusikalstamų veikų ar tarnybinių nusižengimų“, tačiau atsakyme nebuvo parašyta, koks procesinis sprendimas priimtas – ar pradėti, ar atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, rašoma knygoje.

Knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ VSD jau nebedirbantis pareigūnas liudija, kad jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“. Jame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus G. Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

Panašaus turinio yra ir pranešėjo kreipimasis į V. Baką 2019 metais.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų komandas, pats pranešėjas tikino, kad tikrinta tik G. Nausėdos aplinka, o R. Bridikis jam patvirtino, jog sąrašai gauti iš paties G. Nausėdos. Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

o kaip

konservu pi deras buvo įspėtas ir sutepė slides iš seimo , teisėsauga nenori tikrint?

Atvirai

Jokia LR prokuratūra negali tikrinti VSD ar kitų institucijų. Pagal tai, kokie individai yra esamu metu prokurorai, kokia jų reputacija, kiek jų ir jų artimųjų tarpe narkomanų, kiek pedofilijos atstovų ir jų remėmėjų, jokiu būdu negali imtis bet kokių veiklų. Bet kuris normalus pilietis į teismus neina, palieka tuos išsigimusijų šou tiesiog vieni kitiems pagal balagano ir išsigimėlių įpročius demonstruoti. Tai nuomonė.

Budelis

Kaip seimo galimos pedofilijos byla? Ar netiriamas nusikalstamas informacijos nutekinimas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS