Nauja tvarka JAV ambasadoje

Nauja tvarka JAV ambasadoje

2012-08-22 23:59

Nuo rytojaus JAV ambasada Lietuvoje pereina prie naujos registracijos ir kreipimosi dėl vizų tvarkos.

Nauja procedūra leis pareiškėjams užsiregistruoti į pokalbį dėl neimigracinių vizų internetu, naudojantis nauju supaprastintu interneto tinklalapiu.

Naujoji sistema palengvins registracijos į pokalbį procesą, taip pat būtinybės atveju suteiks galimybę kreiptis dėl pokalbio paskyrimo skubos tvarka.

Dėl iškilusių problemų ar klausimų pareiškėjai galės kreiptis į naują skambučių centrą, kuris dirbs nuo 9 iki 21 val.

Lietuvoje gyvenantys asmenys negalės naudotis anksčiau teiktomis kurjerio paslaugomis.

Svarbiausias pokytis teikiant paraiškas yra konsulinio mokesčio mokėjimas. JAV ambasada atkreipė dėmesį, kad užsiregistruoti į pokalbį bus galima tik po to, kai bus užpildyta anketa gauti vizą (DS-160) ir sumokėtas konsulinis mokestis. Šis pasikeitimas padės pareiškėjams išvengti nesusipratimų ar klausimų dėl konsulinio mokesčio mokėjimo pokalbio dieną.

Atkreipiamas dėmesys, kad ši tvarka galios tik tiems Lietuvos piliečiams, kurie vyks į JAV ne turizmo ir ne verslo reikalais bei planuoja Amerikoje išbūti ilgiau nei 90 dienų. Visiems tokiems keliautojams iš Lietuvos reikalinga atitinkamos kategorijos neimigracinė JAV viza. Tad jiems reikia užpildyti anketą gauti vizą, sumokėti konsulinį mokestį bei atvykti į ambasadą pokalbio ir atsiimti vizą.

Lietuviai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, jau kelerius metus gali naudotis Kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos.

Daugiau naujienų