Nuteistiesiems iki gyvos galvos – viltis ištrūkti į laisvę | KaunoDiena.lt

NUTEISTIESIEMS IKI GYVOS GALVOS – VILTIS IŠTRŪKTI Į LAISVĘ

  • 9

Antradienį Seimo posėdyje po pateikimo pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms baudžiamųjų įstatymų pataisoms, leisiančioms peržiūrėti nuteistiesiems paskirtą įkalinimo iki gyvos galvos bausmę.

Seimas palaiko siūlymą įtesinti veiksmingą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės peržiūros mechanizmą

„Šios pataisos parengtos atsižvelgiant į pernai paskelbtą Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, kad Lietuva pažeidžia nuteistųjų iki gyvos galvos teises. Teisingumo ministerija siūlo priimti pataisas, kad būtų peržiūrėta tokia bausmė. Galiu atsakingai pareikšti, kad tokia galimybe galės pasinaudoti tik maža dalis nuteistųjų, nekeliančių grėsmės visuomenei ir atlyginusių nukentėjusiesiems padarytą žalą,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Teisingumo ministerijos parengtais projektais siūloma nuteistajam, atlikusiam ne mažiau kaip 20 metų laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, suteikti teisę pateikti teismui prašymą peržiūrėti jam paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Jeigu teismas, įvertinęs visas bausmės švelninimui esminę reikšmę turinčias aplinkybes, nuspręstų tokį nuteistojo prašymą patenkinti, tuomet laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė būtų keičiama terminuota laisvės atėmimo bausme ir nustatomas konkretus šios bausmės atliktinas terminas, kuris negalėtų būti trumpesnis nei 5 ir ilgesnis nei 10 metų Jeigu toks nuteistojo prašymas būtų netenkinamas, jis į teismą dėl bausmės peržiūrėjimo pakartotinai galėtų kreiptis po 2 metų.

Teismai, svarstydami nuteistųjų prašymus dėl griežčiausios bausmės sušvelninimo, turėtų įvertinti ir privalomai atsižvelgti į specialistų išvadas, apibūdinančias nuteistojo asmenybės pokyčius, ar nuteistasis tinkamai atlygino nukentėjusiems nusikaltimu padarytą žalą, ar visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi dėl padaryto nusikaltimo ir į kitas bausmės švelninimui esminę reikšmę teikiančias aplinkybes.

Viena iš būtinų griežčiausios bausmės peržiūros sąlygų – nuteistojo nusikalstamo elgesio rizikos ir jo pavojingumo visuomenei esminis sumažėjimas ir atlyginama visa ar bent ne mažiau kaip pusė nukentėjusiems nusikaltimu padarytos žalos.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Maumas

Matyt tas kas šitą pasiūlė,jau buvo spėjęs parūkyt su Majausku kanapių?

keista

nuteistas iki gyvos galvos ir paleidžiamas į laisvę. Ar ne paprasčiau būtų tą galvą padaryti negyvą ir tuomet išleisti į laisvę

ALGIS

Tai kam tada iš vis reikalingi teismaiI , policija , nebent vaikų atėmimui iš tėvų , kiek iššvaistoma lešų banditų sugavimui , o paskui pagrindinis rūpestis , kad jie gerai gyventų kalėjimuose , o išeję būtų integruoti į visuomenę , kurios narius ŽUDĖ , kad būtų rodoma pagarba jiems , MATOMAI PAS MUS'' TEISĖSAUGĄ'' FORMUOJA ,SKIRIA TEISĖJUS NE PREZIDENTĖ IR VYRIAUSYBĖ , O PATYS BANDITAI .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS