NVSPL pasirašė sutartį dėl 300 tūkst. greitųjų COVID-19 antigenų testų įsigijimo | KaunoDiena.lt

NVSPL PASIRAŠĖ SUTARTĮ DĖL 300 TŪKST. GREITŲJŲ COVID-19 ANTIGENŲ TESTŲ ĮSIGIJIMO

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) ketvirtadienį pranešė pasirašiusi sutartį dėl 300 tūkst. greitųjų COVID-19 antigenų testų įsigijimo.

Sutartį laboratorija pasirašė su trijų dalių viešąjį pirkimą laimėjusia įmone „Biovita“, visų pirkimo dalių vertė – 552 tūkst. eurų.

Viešajame pirkime pasiūlymus pateikė iš viso 43 įmonės, į tris dalis jis buvo išskaidytas siekiant padidinti konkurenciją.

NVSPL tikisi, kad pirmosios greitųjų antigenų testų siuntos laboratoriją pasieks iki vasario pabaigos.

Anot laboratorijos vadovo Dano Bakšos, šie testai prisidės prie efektyvesnio pandemijos suvaldymo ir leis užtikrinti didesnes testavimo apimtis.

„Šie testai kur kas greičiau – per pusvalandį – leidžia sužinoti, ar žmogus yra užsikrėtęs koronavirusu, kas leidžia greičiau imtis reikiamų priemonių. Kuo anksčiau tai padaroma, tuo daugiau galimybių sergančiajam įveikti šį klastingą virusą. Taip pat tai yra pigesnis būdas nei atlikti tyrimus PGR metodu“, – cituojamas NVSPL vadovas.

Vilniaus universiteto profesorės Editos Sužiedėlienės teigimu, šiuos testus tikslinga naudoti penktą-septintą dieną nuo simptomų pradžios arba po buvusio kontakto, kada tikėtinas didžiausias viruso kiekis nosiaryklės mėginiuose.

„Testus tikslinga naudoti decentralizuotam testavimui infekcijos židiniuose, rizikos grupių testavimui, simptominių arba kontaktą turėjusių asmenų testavimui, pritaikant diferencijuotus testavimo algoritmus, kurie yra parengti ir gali būti pradėti taikyti nedelsiant“, – pridūrė E. Sužiedėlienė.

Tai – jau antrasis testų pirkimas, pirmąkart konkursas gruodžio 23-iąją buvo nutrauktas dėl tiekėjų pretenzijų nusprendus patikslinti techninę pirkimo specifikaciją.

Greitiesiems antigenų testams, kaip ir molekuliniams (PGR) tyrimams, naudojamas ėminys iš nosiaryklės.

Toks testavimo būdas yra pigesnis, leidžia greičiau ištirti žmones, o tyrimams atlikti nereikia ypač kvalifikuoto personalo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS