Apie paskutinį mirties atvejį nuo koronaviruso – daugiau informacijos (papildyta) | KaunoDiena.lt

APIE PASKUTINĮ MIRTIES ATVEJĮ NUO KORONAVIRUSO – DAUGIAU INFORMACIJOS (PAPILDYTA)

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas ketvirtas mirties nuo koronaviruso atvejis. Vyras mirė Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Ketvirtadienį ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas plačiau papasakojo apie netektį ir situaciją gydymo įstaigoje.

Nuotolinėje spaudos konferencijoje A. Skorupskas sakė, kad paciento paskutinis tyrimas, kuris buvo atliktas kovo 24 dieną dėl koronaviruso, buvo neigiamas.

„Titaniškų medikų pastangų neužteko. Mūsų pacientas vakar mirė po intensyvios 40 minučių trukusios reanimacijos“, – sakė ligoninės vadovas.

Ir paprašė supratingumo – neklausinėti apie velionio ligas ir gydymo eigą: „Gerbkime ligonio šeimos valią. Paskutinis paciento tyrimas, kuris buvo atliktas kovo 24 dieną dėl koronaviruso, buvo neigiamas.“

Arvydas Skorupskas. G. Savickio / ELTOS nuotr.

Primename, kad vakar Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis teigė, kad pacientas į ligoninę paguldytas prieš daugiau nei dvi savaites, jis į įstaigą kreipėsi grįžęs iš Pietų Afrikos Respublikos, jo būklė visą laiką buvo sunki.

„Šiandien apie 11 val. pacientas mirė, jis buvo užsikrėtęs koronavirusu. Jis buvo gydomas nuo kovo 12 dienos, priklausė rizikos grupei ir turėjo nemažai gretutinių ligų. Medikai visą šį laiką profesionaliai ir labai atsakingai dirbo, direktorius reiškia nuoširdžią užuojautą velionio šeimai artimiesiems ir nuoširdžiai dėkoja visam medicinos personalui“, – vakar sakė V. Riaubiškis.

Anot jo, gydant ligonį buvo konsultuojamasi su „geriausiais šios srities specialistais šalyje“, jiems taip pat dėkojama už pagalbą.

Karantinuoti Panevėžio medikai testuojami antrąkart

51 Panevėžio ligoninės medikas, karantinuotas po to, kai pacientui buvo nustatytas koronavirusas, pradedami testuoti antrą kartą, nė vienam iš jų ligos simptomai nepasireiškė.

„Šiuo metu mes turime 51-ą karantinuotą savo darbuotoją, jie yra praėję pirmąjį testavimą ir visų atsakymai buvo neigiami, nuo šiandien ryto jie testuojami antrą kartą, visų 51-o darbuotojo testavimas bus pabaigtas rytoj vakare“, – sakė A. Skorupskas.

„Neturime duomenų, kad kas nors turėtų gripo simptomus arba, kitaip sakant, koronavirusui būdingus simptomus“, – pridūrė jis.

Panevėžio ligoninė kol kas mėginius dėl viruso veža atlikti į Vilnių, tačiau tikisi juos pradėti vykdyti ir savo ligoninėje. Įstaiga yra užsakiusi tam reikalingą aparatą, tačiau dėl logistinių problemų jį ligoninė gaus ne anksčiau nei po keturių savaičių.

Ligoninės vadovo teigimu, atsirado verslininkų, sutikusių tokį aparatą paskolinti, todėl tikėtina, kad testus ligoninė galės atlikti jau kitą savaitę.

Nuo kitos savaitės Panevėžio ligoninė ruošiasi pradėti testuoti visus darbuotojus, kurie dirba su koronavirusu infekuotais asmenimis, o ateityje – ir visus ligoninės darbuotojus.

Šiuo metu ligoninėje gydomi penki koronavirusu užsikrėtę pacientai, dar aštuoni gydosi ambulatoriškai saviizoliacijoje. Laukiama dar dešimties pacientų tyrimų atsakymų.

„Visų būklė yra lengva, jokių didelių sunkumų ar problemų dėl gydymo mes tikrai neturime ir laukiame, kada galėtume ligonius išleisti gydytis į namus“, – sakė A. Skorupskas.

Jo teigimu, prieš kelias dienas nustačius dešimt koronaviruso atvejų Biržuose, šiuo metu gauti su jais kontaktavusių asmenų rezultatai yra neigiami.

„Tai leidžia daryti atsargią prielaidą, kad Biržų rajono židinys yra suvaldytas“, – sakė ligoninės vadovas.

Lietuvoje, naujausiais oficialiais duomenimis, yra patvirtinta 290 koronaviruso atvejų.

Daugiau žiūrėkite vaizdo įraše:

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Pasmerkti

Tai planas SKYDS pagal kuri prisidengiantKorona kam virs 60 pagal verygos nuoroda nebegydomi. GIMINES PO ZMOGAUS MIRTIES TURETU LIETUVA PADUOTI I TEISMA DEL GENOCIDO PAGAL AMZIU, NET ESESININKU LAIKAIS GAL TAIP NEBUVO KAD AMZIUS LIMITAS GAUTI MRD PASLAUGAS , VA VERYGA PRANESE KAD NUO 60 NEBEGYDYSIM, JEI AS SUSIRGSIU, NET NIEKUR NESIKREIPDIU, NES MAN VERYGA PADARYS KAPUT, KLAIDZIOSIU GATVEM IR LAUKSIU GALO

Fama

Žiūrkės tie kurie nori pensininko mirties.Jūs esat visi urodai gryže į LT.NESTEN JŪS NERIKALINGI.

Artūras

Kuo daugiau pensininkų pakratys kojas, tuo kita dauguma gyvens geriau !
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS