Perspėja: už bandymus neteisėtai gauti vakcinacijos įrašą gresia baudžiamoji atsakomybė | KaunoDiena.lt

PERSPĖJA: UŽ BANDYMUS NETEISĖTAI GAUTI VAKCINACIJOS ĮRAŠĄ GRESIA BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ

  • 4

Už bandymus gauti skiepijimo faktą patvirtinantį dokumentą nesuleidžiant vakcinos gresia baudžiamoji atsakomybė, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija teigia gavusi pranešimų apie atvejus, kai gyventojai pageidavo sukurti vakcinacijos faktą patvirtinantį įrašą, bet nesuleisti pačios vakcinos. Už tai kartais siūlytas ir atlygis.

Pasak SAM, tokie bandymai gali turėti teisinių pasekmių.

„Tiek dokumentų klastojimas, tiek suklastoto dokumento panaudojimas, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens papirkimas, kyšininkavimas, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi yra veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse, už kurias taikoma griežčiausia atsakomybės rūšis – baudžiamoji atsakomybė“, – nurodoma ministerijos pranešime.

Už šias veikas, anot SAM, asmenys gali būti baudžiami ne tik bauda arba areštu, tačiau ir laisvės atėmimu iki trejų, ketverių ar net penkerių metų.

„Kiekvienu konkrečiu atveju veika kvalifikuojama pagal nustatytas faktines aplinkybes“, – rašoma pranešime.

Vakcinaciją atliekančių įstaigų darbuotojai, susidūrę su prašymais suklastoti vakcinacijos dokumentus ir bandymais papirkti, turėtų apie tai pranešti teisėsaugos institucijoms.

Gavusi pranešimų apie klastojamus vakcinacijos įrašus, SAM taip pat juos perduos teisėsaugos institucijoms.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Rokas

Kad debilai jūs patys senjorus papirkot. Sukūret prievartini įstatyma, del nuodu suleidimo.

Išmintis

Apsimest šlanga ir dėt skersą

zigmas

Sena tiesa jau taip įprasta nuo sovietmečio .Betrūksta tvirtos rankos ir kitaip nieko geresnio niekas nesugalvojo kaip tik bausmės be gailesčio tai ir pandemijos nebūtų
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS