Po gaisro Alytaus padangų gamykloje savo vertinimą atliko ir STT | KaunoDiena.lt

PO GAISRO ALYTAUS PADANGŲ GAMYKLOJE SAVO VERTINIMĄ ATLIKO IR STT

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) siūlo viešinti informaciją apie Aplinkos apsaugos departamento atliekamus patikrinimus ir jų kontroliuojamus subjektus.

Kaip penktadienį pranešė tarnyba, antikorupcinis patikrinimų tvarką reglamentuojančių teisės aktų vertinimas atliktas po didelius nuostolius padariusio gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“.

Antikorupcinio vertinimo išvadoje STT siūlo užtikrinti tinkamą kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašo bei jų veiklos kontrolės rezultatų ir nustatytų pažeidimų viešinimą.

Pasak STT, šiuo metu Aplinkos apsaugos departamento svetainėje skelbiamas metinių patikrinimų planas, tačiau minėti sąrašai neviešinami, kaip ir ankstesnių metų planai bei jų įgyvendinimas, todėl neįmanoma įvertinti, kokia dalis visų kontroliuojamų subjektų patikrinama.

Be to, keičiant metinius patikrinimų planus nenurodoma, kodėl iš patikrinimų plano išbraukti arba įtraukti konkretūs ūkio subjektai.

„Tokia situacija vertinama kaip korupcijos rizikos veiksnys, todėl siūloma tikslinti reglamentavimo nuostatas numatant, kad nusprendus išbraukti ar įtraukti į planą kitus ūkio subjektus, būtų nurodyti motyvai“, – teigiama STT pranešime.

Pasak tarnybos, neaiškumų sukėlė ir neplaniniai patikrinimai: šiemet kai kurių subjektų aplinkosaugininkai netikrino pakartotinai, nors ankstesniais metais čia buvo užfiksuoti pažeidimai, susiję su pavojingų atliekų netinkamu laikymu ar tvarkymu.

Kitos įmonės buvo tikrinamos pakartotinai, nors metiniame plane to numatyta nebuvo.

„Atsižvelgiant į tokią situaciją, siūloma užtikrinti, kad pakartotinai būtų tikrinami visi subjektai, kurių veikloje nustatyti pažeidimai, galintys turėti žalingą poveikį aplinkai“, – teigia STT.

STT taip pat nustatė, kad kai kurie iš ūkio subjektų, pavyzdžiui, UAB „Autolegra“, UAB „Kėdainių oda“, kiti, kurių patikrinimo metu nustatyta su pavojingų atliekų laikymu ar tvarkymu susijusių pažeidimų, nėra įrašyti į Įmonių, turinčių pavojingųjų atliekų tvarkymo licencijas, sąrašą.

Tarnyba taip pat siūlo nustatant ūkio subjekto, kuriam nereikia gauti taršos leidimų, veiklos rizikingumo lygį sieti ne tik su administracinėmis nuobaudomis, bet ir su veiklos specifika, naudojamais įrenginiais, medžiagomis, technologijomis, veiklos teritorija, gaunamais skundais.

„Gali susidaryti antikorupciniu požiūriu ydinga situacija, kai dėl galimai nesąžiningų susitarimų per patikrinimą kai kurie pažeidimai nebus užfiksuoti, dėl ko ūkio subjektui bus priskirtas mažas rizikingumo lygis, leisiantis jį tikrinti tik kas trejus metus ar dar rečiau“, – rašoma vertinimo išvadoje.

Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas per du mėnesius turėtų informuoti STT, kaip atsižvelgta į šioje išvadoje pateiktas pastabas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS