Praeities žvalgo išgyvenimo patarimai: koks peilis labiausiai pravers? | KaunoDiena.lt

PRAEITIES ŽVALGO IŠGYVENIMO PATARIMAI: KOKS PEILIS LABIAUSIAI PRAVERS?

  • 9

Šiame Šarūno Jasiukevičiaus, žinomo kaip Praeities žvalgo, vaizdo tinklaraštyje – apie šaltuosius ginklus ir apie peilius kaip apie įrankius. 

Peilį rinkitės pagal tai, ką su juo planuojate daryti. Peiliai, kaip ir bet kokie kiti įrankiai, turi tam tikrą specifinę paskirtį. Retai būna universalių peilių, kurie būna tinkami absoliučiai viskam.

Pirmas peilis. Tai ne peilis, o taktinis kirvukas – tomahaukas. Bandžiau jį kaip kirvuką, bet nelabai patogus – jam trūksta masės galvoje. Jo galva tikrai lengva, norint su juo nukirsti medį, reikia labai daug juo mosuoti. Netinka ir skaldymui – galva siaura.

Nebandžiau, bet turėtų labai tikti nedraugų čakroms atverti.

Dar vienas peilis-nepeilis yra su Adomo Sviklo nukaldintas senovės lietuvių kovos peilis. Reikia turėti omenyje, kad šitoks daiktas yra tinkamas kovai, kažką nudurti, nusmeigti ar nukalti, bet kaip peilis nėra pritaikomas, nes yra gremėzdiškas ir pakankamai sunkus. Ji naudoju porcijuodamas šuniui mėsą, kai reikia atpjauti didelius gabalus. Plius su juo yra gerai kapoti kaulus. Kaip išgyvenimo peilio aš jo nesirinkčiau.

Kariniai peiliai. Jų turiu du. Vienas – iš tarybinės armijos. Tai peilis-durklas, tvirtinamas ant ginklo priekio. Sukabintas jis pavirsta vielos kirpimo žirklėmis, turi metalo pjūklelį. Bet jo neįmanoma pagaląsti. Metalas toks kietas, kad galandamas pradeda trupėti ir lūžta. Tad su juo pavyktų atpjauti nebent batoną. Neaštrus, gremėzdiškas ir nepatogus, prastas balansas.

KA-BAR civilinis peilis, pagamintas pagal amerikiečių karinio peilio modelį. Su juo galima kalti. Iš galo yra metalas. Sunkus ir tvirtas. Su juo galima kapoti, kirsti medžius. Patogus darinėti mėsai, kaulams kapoti, bet kaip kasdieninis darbinis peilis yra per sunkus ir per didelis. Grybauti su tokiu nepavyktų.

Taktiniai peiliai. Mano darbinis EKA peilis jau daug gyvenimo matęs, sudėvėtas. Taktiniai peiliai daugiau skirti kovai. Juos patogu visaip paimti. Yra daužtukas, užaštrinta geležtė, skirta ne sviestui ant duonos tepti, ne atidaryti konservams, o žudyti.

Naujas mano taktinis peilis, turintis kelias tvirtinimo galimybes, nėra labai tinkamas kaip turistinis, kaip išgyvenimo peilis. Atkreipkite dėmesį į geležtės formą – skirtas žudyti, badyti, daužyti stiklus. Bandant juo atidaryti konservus nepatogu – galima įsipjauti, užsigauti. Jis pakankamai sunkus. Žygiui nelabai tinkamas.

Dekoratyviniai peiliai. Atrodo gražiai, kietai, bet iš esmės nelabai kam tinkami arba tinkami viskam po truputį. Juos pirkau kaip aksesuarus. Jais galima pjauti, gerklę perpjauti, sviestą tepti iš bėdos galima.

Dar viena kategorija – bemetaliai peiliai. Štai pavyzdys – plastikinė rankena, o geležtė – keramikinė. Tokių peilių nefiksuoja metalo detektoriai. Galima įsinešti į lėktuvą. Galima pagaląsti labai aštriai, pažiūrėkite, plaukus nuo rankos skuta. Bėda ta, kad tokia geležtė, peiliui, pavyzdžiui, nukritus ant žemės, gali sudužti.

Ką patarčiau rinktis? Paprastą elementarų turistinį peilį. Tikriausiai neįmanoma sugalvoti nieko paprastesnio, bet jis tuo ir yra puikus. Plastmasinis dėklas nieko nebijo, jį galima mėtyti, spardyti. Guminė peilio rankena neslysta, jos gale – šioks toks plastmasinis muštukas. Labai patogi rankena. Aš išsirinkau turistinį peilį geležte su daug anglies, tad jis rūdija, reikia laikyti suteptą. Bet daug anglies turintis plienas tinka ugniai įskelti su skeltuvu. Pabraukus duoda labai daug žiežirbų.  Toks peilis tinka ir šakai nupjauti, ir pasidaryti ragatkei. Ir sviestui užsitepti, ir konservams atsidaryti.

Nepamirškite galąstuvo. Bet kokį peilį reikia kartkartėmis pagaląsti, kitaip jis tampa bevertis.      

Apie įrankius šiandien tiek, susimatysime kitame vaizdo tinklaraštyje!

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

SS

Čia girto gaidžio daina, o ne peilių apžvalga... Tuščias, nevykęs straipsnis...

Modernas

Pagaliau dizaineri pasisamdet

politikas

mums su privaloma vakcina ives kita virusa,kurio mirtingumas 90%.ruoskites rudeniui...korona mirtingumas 10%
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS