Jis šiais metais skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 35-mečiui.
Anot organizatorių, kasmetinius konkursu siekiama skatinti jaunimą domėtis politiniu Lietuvos, Europos Sąjungos, NATO ir viso pasaulio gyvenimu bei geriau suprasti įstatymų leidžiamosios valdžios procesus, įgyti daugiau žinių apie demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.
„Pastaraisiais metais stebėdami geopolitinius iššūkius, dezinformacijos ir manipuliacijų įtaką suvokiame, kaip svarbu šiandien puoselėti demokratiją ir ugdyti sąmoningą, atsparią pilietinę visuomenę. Demokratijos žinių konkursas – tai ne tik galimybė pasitikrinti žinias, bet ir svarbus žingsnis, padedantis plėsti akiratį, lavinantis kritinį mąstymą, padedantis suprasti pagrindinius demokratijos principus bei skatinantis labiau domėtis valstybės valdymu“, – pranešime cituojamas Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.
Pirmajame suaugusiųjų etape dalyvių lauks dešimt klausimų, o geriausiai pasirodę 25 proc. jų pateks į finalinį turą internetu gegužės 15-ąją – Steigiamojo Seimo dieną.
Po finalinių klausimų paaiškės suaugusiųjų turo nugalėtojai, kurie bus apdovanoti specialiais Seimo prizais.
Konkurse aktyviai dalyvauti kviečiamos ir organizacijos, aktyviausios sulauks atskiro įvertinimo, teigia organizatoriai.
Moksleivių konkurse taip pat laukia du etapai: pirmajame pilietinio raštingumo žinių patikrinimo etape reikės internetu įveikti 30 testo tipo klausimų, o 60 geriausiai pasirodžiusių vyresnių klasių moksleivių bus pakviesti į gegužės 17 dieną Seimo rūmuose rengiamą finalą.
Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Konkurso finalo laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais ir Seimo suvenyrais, Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių ir NATO dovanojamomis kelionėmis į Europos Parlamentą ir NATO būstinę Briuselyje.
Praėjusiais metais surengtas renginys sulaukė beveik 9 tūkst. vyresnių klasių moksleivių.
Naujausi komentarai