„Šį klausimą pastarąsias dvi paras intensyviai aptarinėjome tiek su regiono merais, tiek su ministru (aplinkos – BNS). Panašu, kad ministras kartu su Vilniaus meru ir su atliekų tvarkymo centru surado sprendimus ir dėl to tikrai nereikės skelbti valstybės mastu ekstremalios situacijos“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė G. Paluckas.
Aplinkos viceministras Tomas Vaitkevičius trečiadienį per Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį teigė, kad trečiadienį aplinkos ministrui su visų rajonų merais aptariant situaciją po gaisro Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamykloje kilo abejonė, ar nereikia pereiti į valstybinio lygmens ekstremalios situacijos paskelbimą.
„Kilo abejonė, ar nereikia pereiti į valstybinio lygmens ekstremalios situacijos paskelbimą, kad nėra sutarimo tarp savivaldybių, kurios jau paskelbė tokią situaciją“, – teigė viceministras.
Po gaisro Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamykloje dalį susikaupiančių mišrių atliekų perims Utenos, Alytaus, Kauno, Panevėžio regionų atliekų tvarkymo centrai, sakė aplinkos viceministras Tomas Vaitkevičius.
Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktoriaus Pauliaus Martinkaus teigimu, Vilniuje susidaro apie 700 tonų atliekų per parą. Pasak jo, privačių operatorių „Ekonovus“, „Ecoservice“ ir „Ekobazės“ galimybės leistų sutvarkyti apie 450 tonų.
Anot VAATC vadovo, įvertinus, kiek atliekų priimtų Utenos, Alytaus, Kauno, Panevėžio regionų atliekų tvarkymo centrai, dar liktų neaišku, kaip sutvarkyti apie 70 tonų per parą. Be kita ko, jis pabrėžė, kad su Kauno regiono atliekų tvarkymo centru dėl šiukšlių priėmimo galutinio sutarimo nėra.
Kaip rašė BNS, vėl rūšiuoti dalį atliekų degusioje Vilniaus gamykloje planuojama atkūrus elektros tiekimą. Tada veikla gamykloje būtų vykdoma 40 proc. pajėgumų, likusias 60 proc. atliekų ketinama rūšiuoti mobiliais įrenginiais.
Gaisras Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamykloje kilo sekmadienio rytą. Jis baigtas gesinti pirmadienį. Per gaisrą išdegė apie 7,5 tūkst. kvadratinių metrų pastato.
„Energesman“ eksploatuojamoje gamykloje per metus išrūšiuojama apie 220 tūkst. tonų mišrių ir maisto atliekų.
Minėta gamykla – pagrindinė vieta, kur rūšiuojamos regiono atliekos. Į ją atvežamos komunalinės atliekos iš aštuonių savivaldybių: Vilniaus miesto, Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų bei Širvintų rajonų.
Naujausi komentarai