Prezidentės apsauga tuštins biudžetą | KaunoDiena.lt

PREZIDENTĖS APSAUGA TUŠTINS BIUDŽETĄ

Išrinktosios prezidentės Dalios Grybauskaitės apsauga dar iki inauguracijos liepos viduryje papildomai kainuos ne vieną tūkstantį litų.

Labai simpatiškas Darius

Išlaidos būtų kur kas mažesnės, jeigu išrinktoji Lietuvos vadovė nebūtų saugoma, kol Briuselyje tvarko pasitraukimo iš Europos Komisijos narės pareigų reikalus.

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) vyrai prie išrinktosios prezidentės prisistatė iškart, kai vėlyvą sekmadienio vakarą paaiškėjo tądien vykusių rinkimų rezultatai. D.Grybauskaitės asmens sargybiniu paskirtas karininkas Darius Urbanavičius. Tačiau būsimosios valstybės vadovės apsauga rūpinsis ir kiti VAD pareigūnai.

Jeigu D.Grybauskaitė liepos 12-ąją numatytos inauguracijos lauktų Lietuvoje, jos apsauga VAD papildomai beveik nieko nekainuotų. Tačiau iki šiol eurokomisarės pareigas ėjusi D.Grybauskaitė jau kitą dieną po rinkimų, pirmadienį, išvyko į Briuselį, kur tvarko pasitraukimo iš šių pareigų reikalus.

Su išrinktąja prezidente išvyko ir D.Urbanavičius. Jis išrinktąją prezidentę ne tik Lietuvoje, bet ir Briuselyje lydi kiekviename žingsnyje. "Labai simpatiškas Darius", – taip savo asmens sargybinį vadina D.Grybauskaitė.

Lydi visur

"Tokia tvarka. Niekas D.Grybauskaitės neklausė dėl apsaugos paskyrimo, nes pagal galiojančias taisykles VAD pasirūpina išrinktojo valstybės vadovo apsauga", – aiškino D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys.

Jis patvirtino, kad D.Urbanavičius išvyko su D.Grybauskaite į Briuselį. "Kiek tai kainuoja, tikrai nežinau. Ne manęs, bet VAD reikėtų to klausti", – teigė L.Balsys.

Anot jo, eurokomisarai Briuselyje nėra saugomi. Tai daroma tik pačių komisarų prašymu arba vykstant dideliems renginiams, kai reikia užtikrinti aukštų pareigūnų saugumą.

VAD direktorius Raimundas Kairys sakė, kad išrinktosios prezidentės apsauga rūpinamasi visur – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Todėl ir yra paskirtas apsaugos karininkas vykti su D.Grybauskaite į Briuselį.

R.Kairys pripažino, kad apsauga užsienyje kainuoja gerokai brangiau nei Lietuvoje. Bet konkrečią sumą, kurios reikia D.Grybauskaitę saugant Briuselyje, jis atsisakė pranešti. "Tai mūsų problema. Jeigu yra įstatymas, kurį turime vykdyti, mes tą ir darome. Bus padaryta viskas, kad apsauga būtų pasirūpinta", – VAD direktorius trumpai atsakinėjo į klausimus.

Pasak jo, tik kai D.Grybauskaitė galutinai grįš iš Briuselio, paaiškės tikslesnės jos apsaugos užsienyje išlaidos. "Kol kas tiksliai tikrai pasakyti negaliu", – kalbėjo R.Kairys, sutikęs, kad suma sieks ne vieną tūkstantį.

Gali pritrūkti lėšų

VAD direktorius neatsakė, ar į Briuselį išvykusiam apsaugos karininkui reikėjo itin skubiai, vos per kelias valandas nupirkti lėktuvo bilietus, pasirūpinti viešbučiu. Paprastai paskutinę akimirką rūpinantis tokiais organizaciniais dalykais išleidžiama kur kas daugiau lėšų, nei jeigu tai daroma prieš kelias dienas ar savaites.

Pavyzdžiui, lėktuvo bilietas į Briuselį ir atgal perkant paskutinę minutę kainuoja 1,6–2 tūkst. litų, o prieš savaitę dvi jį galima įsigyti ir už mažiau nei 1 tūkst. litų.

Pasirūpinta ir apsaugos karininko D.Urbanavičiaus gyvenimu Briuselyje, ir dienpinigiais. Pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką už vieną komandiruotės Belgijoje dieną priklauso 195 litai dienpinigių. Naktis dviejų žvaigždučių viešbutyje Briuselyje kainuoja apie 160–200 litų.

D.Grybauskaitė iš Briuselio trumpai į Lietuvą turėtų grįžti kitos savaitės antroje pusėje. Birželio pradžioje ji vėl vyks į Briuselį. Su ja keliaus ir apsaugos karininkas.

Tad, neoficialiais skaičiavimais, vien dabartinis VAD pareigūno apsilankymas Belgijos sostinėje kainuoja ne mažiau kaip 6–7 tūkst. litų. Dar daugiau reikės, kai D.Grybauskaitė vėl grįš į Briuselį.

Šiemet dėl ekonominio sunkmečio gerokai sumažintas visų valstybės institucijų, įskaitant ir VAD, biudžetas. R.Kairys neneigia, kad dėl atsiradusių papildomų išlaidų gali tekti kreiptis į Vyriausybę, kurios būtų prašoma padengti jas iš taip pat apkarpyto rezervo. Tačiau kol kas, pasak VAD direktoriaus, tokios būtinybės nėra.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

VYTAUTAS

Stasy Gydavyčiau,kiek gavai iš monopolininkų,ar leo už toki smerktiną staraipsnį, kišenpinigių,nedeklaruotų.Jei rado saugot statytinį tapkinį,kuris neturėjo net savo nuomonės,kuriam reikalinga LIETUVOJE,KAIP IR BREŽNEVUI TIK GARBĖ,TAI TOKIĄ PREZIDENTĘ TIKRAI REIKIA SAUGOT IR NE VIENAM APSAUGINIUI.Tavo straipsnelis tiktai menkavertis,kaip ir tu pats niekaliukas.Grybauskaitė pagarbos verta PREZIDENTĖ,prieš kurią tapkinis,dmb yra tik kruopelė košėje.

anals

apkalta neisvengiama///

rj

sitiems komentarams pritariu 100%
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS