Profesines mokyklas norima įpareigoti priėmimą skelbti kartą per mėnesį | KaunoDiena.lt

PROFESINES MOKYKLAS NORIMA ĮPAREIGOTI PRIĖMIMĄ SKELBTI KARTĄ PER MĖNESĮ

Seime į pabaigą eina svarstymai, ar profesines mokyklas įpareigoti bent kartą per mėnesį skelbti priėmimą studijuoti.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį pritarė tokiai Užimtumo įstatymo pataisai, kurią teikia demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Lukas Savickas ir Linas Kukuraitis. Galutinį sprendimą priims Seimas.

Taip siekiama sudaryti kuo palankesnes sąlygas profesiją įsigyti ar kvalifikaciją kelti darbo ieškantiems žmonėms ar bedarbiams.  

„Kad nebūtų taip, kad nesusirenka grupė, tai ir neskelbiama. Šiuo atveju būtų nuolat atidarytas srautas, o Užimtumo tarnyba galėtų skirstyti bedarbius (mokytis – BNS)“, – komitete sakė vienas pataisos iniciatorių L. Kukuraitis. 

Socialinės apsaugos ir darbo viceministars Martynas Šiurkus teigė neprieštaraujantis tokiai tvarkai: „Tik kad netaptų nepakeliama našta mokykloms“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Profesinio mokymo skyriaus vedėja Joana Vilimienė pabrėžė, kad Seimui profesines mokyklas įpareigojus kartą per mėnesį skelbti priėmimą būtų numatyta tvarka, kaip jis vyktų.

„Būtų nustatytas minimalus priimamų žmonių skaičius. Dabar valstybės finansuojamose vietose toks skaičius yra 15“, – teigė ji.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS