Profesorius: ar dėl COVID-19 grėsmės drausti prekiauti eglutėmis ir jų šakomis? | KaunoDiena.lt

PROFESORIUS: AR DĖL COVID-19 GRĖSMĖS DRAUSTI PREKIAUTI EGLUTĖMIS IR JŲ ŠAKOMIS?

  • 4

Profesorius Saulius Čaplinskas teigia, kad vis dažniau jį pasiekia klausimas, ar dėl koronaviruso grėsmės tikslinga atvirose erdvėse drausti prekiauti kalėdinėmis eglutėmis ir jų šakomis.

„Manau, kad toks draudimas būtų perlenktas. Nuo kalėdinių eglučių ar mišku kvepiančių eglių šakų, kaip ir jomis atvirose erdvėse prekiaujančių ar jas perkančių žmonių, laikantis gerai žinomų saugumo priemonių (laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kaukę) rizikos užsikrėsti COVID-19 ligą sukeliančiu virusu praktiškai nėra. Pabrėžiu, kad šiuo metu reikia maksimaliai vengti buvimo uždarose, nepakankamai vėdinamose patalpose, kur  yra daug žmonių, nes ten gali susidaryti aerozoliai, per kuriuos plinta koronavirusai. Jų prisikvėpavus, ilgai būnant tokioje patalpoje, galite užsikrėsti. Tuo tarpu eglučių prekyba atviroje erdvėje (lauke) bus nepavojinga, nes aerozolius greitai išsklaido net menkiausias vėjas. Taigi, ribojimai prekiauti eglutėmis tikrai būtų pertekliniai, atimantys iš žmonių šventinę nuotaiką, ypač kai karantinas kviečia sutikti šventes savo  namuose“, – sekmadienio vakarą feisbuke rašė profesorius.

Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius susibūrimus prie eglučių

Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius gyventojų susibūrimus prie šeštadienį įžiebtų kalėdinių eglių didmiesčiuose ir perspėja, kad tai netrukus gali dar padidinti užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičių.

„Galėtume sakyti, kad minios galėtų būti vertinamos kaip nedidelės, jei turėtume kitokius atvejų skaičius ir kitokį vidinį infekcijos plitimą šalyje. Šiuo metu esame tokioje situacijoje, kai kiekvienas mūsų papildomas socialinis kontaktas yra papildoma rizika ir papildoma galimybė atvejų statistikai augti“, – LRT televizijos žinioms sekmadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

Anot jos, žmonių susibūrimai miestų aikštėse ypač glumina žinant išaugusį medikų, šiuo metu gydančių vis didesnį Covid-19 sergančių pacientų skaičių, krūvį šalies ligoninėse.

„Yra labai sudėtinga situacija gydymo įstaigose, todėl visuomenės sveikatos specialistai su pasibaisėjimu į šią situaciją žiūri. Įsivaizduoju, kaip į šią situaciją žiūri medikai, kurie deda visas pastangas gelbėdami gyvybes asmenų, kuriems reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos, kuriems reikia reanimacijos ar intensyviosios terapijos priemonių“, – kalbėjo centro atstovė. 

Vilnius, Kaunas ir Panevėžys šeštadienį įžiebė miestų Kalėdų egles.

Nors renginių organizatoriai kvietė tai stebėti per televiziją bei ragino nesibūriuoti prie šventinių žaliaskarių, tačiau dalis miestiečių nepaisė šių raginimų. Aikštėse prie eglių būriavosi minios žmonių, sostinėje net buvo susidariusios automobilių spūstys.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1976 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 11 žmonių, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas. Ligoninėse gydomi 1798 COVID-19 pacientai, 140 iš jų – reanimacijoje.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 60 tūkst.193 asmenys, 14 tūkst. 120 sirgusiųjų pasveiko, tebeserga – 45 tūkst. 355 žmonės.

Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 491 žmogus.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

o tai kaip mokyklose??

Būtent ten oras prasčiausias ir žmonių, nesilaikančių socialinio atstumo, koncentracija

kaunietis

drausti profesoriui šnekėti nesąmones

Anonimas

Ar.del klaustuko pavadinime sumaisete miestus?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS