Pasak KAM, abiejų karinių poligonų plotai bei ribos išliks nepakitusios, tačiau didinamos mokymo teritorijos.
Rūdninkų karinio mokymo teritorijai priskirta 2223 ha ploto. Kazlų Rūdos karinio mokymo teritorijos bendras plotas išplėstas iš 2654 į 7372 hektarus.
„Darome viską, kad Lietuvos kariuomenei, NATO sąjungininkams ir atvykstančiai Vokietijos brigadai būtų sudarytos geriausios įmanomos treniravimosi sąlygos. Taktinio manevravimo pratybos yra vienas esminių kovinio rengimo būdų, kuris yra nedidelio triukšmingumo. Visos institucijos vieningai suvokia krašto apsaugos svarbą ir konstruktyviai bendradarbiauja – vertiname šį supratingumą ir pagalbą“, – ministerijos pranešime cituojama infrastruktūros klausimus kuruojanti viceministrė Orijana Mašalė.
Anot ministerijos, sprendimai suderinti su Valstybine miškų urėdija ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba.
Planuojama, kad Rūdninkų karinio mokymo teritorija išsidėstys septyniuose valstybinės žemės sklypuose. Vandens kliūties įveikimo ruožai per Visinčios upę bus įrengiami taip, kad būtų apsaugotas gamtinis reljefas ir vandens ekosistemos.
Rūdninkų karinio poligono plotas siekia beveik 17 tūkst. hektarų.
Pasak ministerijos, šiuo metu vyksta Rūdninkų karinio miestelio inžinerinių tinklų įrengimo darbai, o balandžio pabaigoje planuojami pradėti pastatų statybos darbai.
Pirmojo etapo metu iškils pirmoji būsimo karinio miestelio infrastruktūros dalis, leisianti daliai Vokietijos brigados įsikurti dar nepabaigus viso karinio miestelio statybos.
Kaip anksčiau rašė BNS, antrasis etapas Rūdninkų karinio miestelio konkurso etapas bus vystomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu bei suskaidytas į tris dalis, sumažinant valstybės riziką. Iki gegužės pabaigos įmonės turės pateikti pirminius pasiūlymus, vėliau vyks techninės, finansinės ir teisinės derybos.
(be temos)