Rusų šnipinėjimo įranga – ir Seimo narių kompiuteriuose

Rusų šnipinėjimo įranga – ir Seimo narių kompiuteriuose

2016-12-23 11:02
BNS inf.

Su Rusijos žvalgyba siejama šnipinėjimo įranga buvo rasta kelių Seimo narių kompiuteriuose, BNS patvirtino Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis.

Rusų šnipinėjimo įranga – ir Seimo narių kompiuteriuose
Rusų šnipinėjimo įranga – ir Seimo narių kompiuteriuose / A. Ufarto / Fotobanko nuotr.

„Buvo atvejų, kad politikų kompiuteriuose buvo rasta“, - BNS penktadienį sakė D.Jauniškis.

„Galima taip sakyti“, - teigė jis, paklaustas, ar įranga buvo rasta Seimo narių kompiuteriuose.

Pareigūnas nekonkretizavo, kurių parlamentarų kompiuteriuose įranga buvo aptikta.

Ji buvo rasta šių metų pradžioje. Tai reiškia, kad įranga buvo aptikta praėjusios kadencijos Seimo narių kompiuteriuose.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas BNS sakė, kad šnipinėjimo įranga buvo rasta trijuose valstybinių institucijų kompiuteriuose.

„Ji (programinė įranga) renka slaptažodžius, renka dokumentus ir siunčia į Rusiją. (...) Tie trys kompiuteriai siuntė duomenis (...) Rusijos žvalgybos institucijoms arba su Rusijos šnipinėjimo veikla siejamais rusiškais interneto adresais“, - kalbėjo R.Černiauskas.

Jo žiniomis, įranga per neapdairumą į kompiuterius pateko per USB laikmenas.

Pasak VSD vadovo, tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Žinant tą informaciją, kuri yra tuose kompiuteriuose, žinant interesus, kuo keičiasi, kuo gyvena politikai, su kuo bendrauja, jiems tada galima bandyti daryti įtaką, pavyzdžiui, per šantažą“, - sakė D.Jauniškis.

„Kibernetinės grėsmės tai yra kylanti ir pasaulyje pripažinta viena iš didžiausių grėsmių šiuo metu. Ir, beje, efektyviai išnaudojama“, - pridūrė jis.

Panaši įranga pernai buvo rasta viename kompiuteryje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra