„Iki galo vertinsime šią situaciją. Vienas iš aspektų, vertinant pavojų – šio objekto buvimas mūsų teritorijoje. Staigiai sureagavus buvo pakeista oro policijos užduotis: iš stebėjimo į kitokio tipo užduotį. Tačiau šis objektas labai greitai nukrito į mūsų teritoriją ir toliau neskrisdamas tikrai nekėlė grėsmės“, – pridūrė ji.
Staigiai sureagavus buvo pakeista oro policijos užduotis: iš stebėjimo į kitokio tipo užduotį.
Tuo metu Ukrainoje kariavęs savanoris Arūnas Kumpis tikina, kad tokio drono paskirtis yra keleriopa.
„Jis pirmą kartą Ukrainoje buvo identifikuotas liepos pabaigoje, praėjusiais metais, kai du tokie orlaiviai atakavo Kyjivą. Jis gaminamas Tatarstano respublikoje, Rusijos Federacijoje, toje pačioje gamykloje, kur yra gaminami ir „Shahed-136“. (...) Jie buvo pradėti gaminti kaip apgaulės dronai imituoti „Shahed-136“, – kalbėjo A. Kumpis.
„Paskirtis yra keleriopa: skirta atakoms ir elektroninės kovos priemonėms. (...) Niekas negalėjo nustatyti pavojų kelia, ar nekelia, nes tai, kas yra jo viduje – vizualiai pamatyti negalima“, – akcentavo jis.
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ketvirtadienį pranešė, kad iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą ketvirtadienį įskrido į savadarbį lėktuvėlį panaši skraidyklė. Ji Lietuvos teritorijoje buvo užfiksuota 11.30 val., pasieniečių teigimu, bepilotis orlaivis skrido 100 metrų aukštyje, 50–60 km/h greičiu.
Lietuvos kariuomenės majoro Gintauto Ciunio teigimu, dėl į Lietuvos oro erdvę iš Baltarusijos ketvirtadienį įskridusios savadarbės skraidyklės vis dar atliekamas tyrimas.
Tarnybos teigimu, objektas oro pavojaus nesukėlė. Nurodoma, kad, pirminiais duomenimis, objektas pagamintas iš faneros ir putplasčio.
Savo ruožtu Lietuvos kariuomenė (LK) teigia, kad informavus apie oro erdvės pažeidimą buvo nurodyta reaguoti ir NATO oro policijos misiją Lietuvoje atliekantiems naikintuvams. Visgi, objektui nukritus, užduotis buvo atšaukta.
(be temos)
(be temos)
(be temos)