Sausio 13-osios byla: ar EP komitetas pasmerks Rusijos veiksmus? | KaunoDiena.lt

SAUSIO 13-OSIOS BYLA: AR EP KOMITETAS PASMERKS RUSIJOS VEIKSMUS?

Europos Parlamento Teisės komitetas numato artimiausiu metu apsvarstyti Lietuvos iniciatyvą pasmerkti Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius teisėjus ir prokurorus.

„Po Lietuvos teisingumo ministro išsiųsto laiško Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto pirmininkui, komiteto koordinatoriai sutarė surengti diskusiją šiuo klausimu komiteto posėdyje“, – BNS informavo Europos Parlamento spaudos tarnyba.

Rusija pernai liepą paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, prisidėjusių prie Sausio 13-osios bylos nagrinėjimu. Maskva juos kaltina neteisėtu Rusijos piliečių persekiojimu.

Lietuvos teisingumo ministerija siūlo, kad Europos Parlamentas pasmerktų Rusijos veiksmus, kurie sudaro prielaidas persekioti teisėjus ir prokurorus, atliekančius konstitucinę pareigą vykdyti teisingumą Lietuvai ypač svarbioje byloje.

Vilniaus apygardos teismas šiemet kovą buvusį sovietų gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir dar daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų, jiems už akių skirtos laisvės atėmimo bausmės.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

>į:..

Maladiec patrorge.Gerai dirbi KGB školos išmokytą darbą savo partijos naudai. Kuri anksčiau buvo komunistų o dabar konslibervatinkų.Sėdėdamas valdininko kėdėj ne vienam tada gyvenimą sugadinai o dabar protus žaloji varydamas naivuoliams atidirbtas Tvarto litanijas

į: a prie ko čia RU? -

Būtent ji per amžius grobė ir kolonizavo svetimas žemes. O 91 surengė kruviną susidorojimą už tai, kad LT pareiškė, jog „svečiai” čia per ilgai užsibuvo, per ilgai šeimininkauja svetimoje žemėje. Jei ką užgrobei, tai dar nereiškia, jog tai tapo tavo TEISĖTA nuosavybe. --- EUROPOS teismas pripažino, jog RU vykdė LT tautos GENOCIDĄ. Koks dar gali būti svarstymas ir svyravimas? Visi kiti sprendimai ir nutarimai privalo remtis šiuo TEISNIU PAMATU. Visi okupacijos laikų ir (buvusio) okupanto veiksmai, juolab praliejant kraują, yra KARO NUSIKALTIMAS ŽMONIŠKUMUI. 91 m. okupanto siautėjimas buvo to paties KARO NUSIKALTIMO TĘSINYS!

a prie ko cia Rusija

tai kad ir Rusijos kaip nepriklausomos valstybes tada dar nebuvo???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS