Seimo komitetas dėl miškų pertvarkos žada apsispręsti per porą savaičių | KaunoDiena.lt

SEIMO KOMITETAS DĖL MIŠKŲ PERTVARKOS ŽADA APSISPRĘSTI PER PORĄ SAVAIČIŲ

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas žada per porą savaičių apsispręsti dėl urėdijų pertvarką įteisinusių Miškų įstatymo pataisų, reaguojant į Konstitucinio Teismo sprendimą.

„Kai bus artimiausias komiteto posėdis, tai ir svarstysime. Kadangi kitas trečiadienis bus nedarbo diena , tai, vadinasi, dar į kitą savaitę nusikels. Tada ir priimsime sprendimą, ką toliau darome“, – BNS trečiadienį sakė komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.  

Pasak A. Širinskienės, komitetas spręs, ar pats taisys projektą, ar teiks tai padaryti Vyriausybei arba specialiai specialistų darbo grupei.  

Konstitucinis Teismas šį mėnesį paskelbė, kad Miškų įstatymo pataisų priėmime nepagrįstai naudota ypatingos skubos tvarka.

„Jeigu pakeitimai yra nesudėtingi savo turiniu, komitetas pats registruoja projektus, o šiuo atveju KT tiesiog pasakė, kad problema yra priėmimo tvarkoje, patvirtino, kad su turiniu viskas tvarkoje“, – tvirtino ji.   

Teisės departamentas savo pasiūlymus komitetui perdavė šią savaitę.

„Mes nieko ypatingo nepasiūlėme. Pacitavome tas vietas, kurios mūsų akimis yra svarbiausios. Tai yra, kad reikia pakeisti tvarką, t.y., Seimo Statutą, kaip Seime turi būti svarstomi projektai dviem atvejais – skubos tvarka ir ypatingos skubos tvarka. Ir  antras dalykas – registruoti ir priimti iki gruodžio 2 dienos Miškų įstatymo projektą, kuris pakeistų esamą“, – BNS teigė Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis.

A. Kabišaičio teigimu, visos pataisų priėmimo procedūros turės vykti nuo pradžių, o ne nuo tos vietos, kai buvo pasiūlyta pataisas priimti ypatinga skuba. 

„Dabar reikės įregistruoti naują projektą, mes rašysime jam išvadą, tada vyks Seime pateikimas, svarstymas komitetuose ir priėmimas“, – BNS aiškino A. Kabišaitis. 

Konstitucinis Teismas savo nutarimo įsigaliojimą atidėjo iki gruodžio 2 dienos. 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Įtariu

kad p.Tyrinckui jau senai nebestovi ! :-D

?

Labai ilgai mąstot ir delsiat. Kinai gi per dieną pasiuva 2000 džinsų. Va taip va.

Vv

O kaži yra nors viena sritis kur teologė nenusimano... pradedant dirbtiniu apvaisinimu ir baigiant miškais - visur propesionalė

SUSIJUSIOS NAUJIENOS