URM nepavyko išsaugoti už ES teisę atsakingo departamento savarankiškumo | KaunoDiena.lt

URM NEPAVYKO IŠSAUGOTI UŽ ES TEISĘ ATSAKINGO DEPARTAMENTO SAVARANKIŠKUMO

Nepaisant Užsienio reikalų ministerijos pasipriešinimo, Vyriausybė trečiadienį nusprendė panaikinti Europos Sąjungos (ES) teisės laikymąsi prižiūrinčios įstaigos savarankiškumą.

Ministrų kabinetas nusprendė, kad Europos teisės departamentas turi būti prijungtas prie Teisingumo ministerijos.

Įstaigos prijungimo šalininkai sako, kad tai leis sutaupyti lėšų, kritikai baiminasi, kad nukentės darbo kokybė ir institucijos nepriklausomumas.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius per Vyriausybės posėdį sakė, kad 17 etatų turinčiame departamente yra per daug vadovaujančių pareigybių.

Jis atkreipė dėmesį, kad pagal Vyriausybės patvirtintas gaires atskirai gali veikti tik tos įstaigos, kurios turi bent 20 etatų.

Anot ministro, prijungiant departamentą, jo pavadinimas liks, tačiau bus atsisakoma atskirų patalpų, bendrųjų funkcijų, išmokėjus kompensacijas atleidžiamiems darbuotojams antraisiais metais bus sutaupyta 80 tūkst. eurų, jie būtų skiriami atlyginimų didinimui.

„Visada, kai vykdoma reorganizacija, atsiranda pora žmonių, kurie tikrai nepalaiko to, kuriems yra geriau dar didesnis biurokratinis aparatas. Galiu tik užtikrinti, kad procedūros bus dar sklandesnės ir greitesnės“, – sakė E. Jankevičius.

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ragino šį klausimą atidėti ir giliau apsvarstyti, kad būtų užtikrinta darbo kokybė.

Jo teigimu, už ES reikalus atsakingi ministerijų darbuotojai apie pertvarką nebuvo informuoti.

„Norėtumėme pabrėžti, kad klausimas nėra mechaniškas ar kažkoks labai paprastas ir reikalingas daug gilesnio apsvarstymo. Mums kelia nerimą, kad jis nėra suderintas su visomis suinteresuotomis institucijomis“, – posėdyje sakė A. Zananavičius.

Jo teigimu, departamentas atlieka esminį vaidmenį užtikrinant, kad Lietuva išvengtų baudų už ES teisės nesilaikymą.

Seimo narys konservatorius Stasys Šedbaras praeitą savaitę „Lietuvos žinioms“ teigė nerimaujantis, kad prijungus departamentą prie ministerijos jo išvadoms nederamą įtaką gali daryti politinė vadovybė.

Diskusijų metu S. Skvernelis stojo į teisingumo ministro pusę – jo teigimu, įstaigos darbo kokybė neturi priklausyti nuo juridinio statuso. Netrukus po to Vyriausybė sprendimui pritarė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS