Užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi policijai padės iki pusšimčio karo policininkų | KaunoDiena.lt

UŽTIKRINTI KARANTINO REIKALAVIMŲ LAIKYMĄSI POLICIJAI PADĖS IKI PUSŠIMČIO KARO POLICININKŲ

  • 1

Užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi policijai padės iki pusšimčio karo policininkų, jie darbą pradėjo ketvirtadienį, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Šiai užduočiai skiriami karo policininkai kartu su policija patruliuos didžiuosiuose šalies miestuose ir padės kontroliuoti karantino reikalavimų laikymąsi. Kasdien policijos pareigūnams talkins iki 50 karo policininkų“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad karo policininkai pasitelkti, nes yra sukaupę daugiausiai patirties užtikrinant viešąją tvarką.

„Karo policijos pareigūnai yra suinteresuoti padėti kuo greičiau suvaldyti pandemiją, teikdami paramą nevykdys policijos funkcijų, o nustatę pažeidimus perduos juos tirti policijos pareigūnams“, – teigiama pranešime.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu 70 karių savanorių padeda Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, iki penktadienio 25 kariai teikia pagalbą karštojoje linijoje 1808.

Iš viso antrosios COVID-19 bangos metu į užduočių vykdymą buvo įtraukta daugiau kaip 4 tūkst. karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių.

Savaitgalį šalyje budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – įrengtuose kontrolės postuose. Įprastai, ne švenčių dienomis, budės 750 ekipažų, dar 60 policijos ekipažų dirbs papildomai ir tikrins judėjimo teisėtumą.

Blokavimo postus prie įvažiavimų į miestus policija įrengs šį savaitgalį – nuo gruodžio 18 dienos 13 val. iki gruodžio 20 dienos 21 valandos.

Jie veiks ir Kalėdų laikotarpiu – nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki gruodžio 27 dienos 21 val., Naujųjų metų laikotarpiu – nuo gruodžio 31 dienos 13 val. iki sausio 3 dienos 21 val.

Savivaldybių centrų prieigose įrengtuose postuose bus stebėjimo kameros, statomi draudžiamieji ženklai, dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis.

Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose policijai padės jos rėmėjai, taip pat šauliai ir kitos institucijos.

Judėjimo draudimas tarp savivaldybių įvestas siekiant sumažinti COVID-19 plitimą.

V. Rupšys: kariuomenė skirs 25 Karo policijos ekipažus

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys teigia, kad kariuomenė kitoms institucijoms kovoje su COVID-19 pandemija skirs 25 Karo policijos ekipažus.

„Lietuvos kariuomenė plečia savo pagalbą kitoms institucijoms kovoje su COVID-19 pandemija – nuo gruodžio 17 d. viešosiose erdvėse patruliuojantiems policijos pareigūnams padėti kasdien bus skiriama iki 25 Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų“, – teigia V. Rupšys.

Pasak jo, skiriami karo policininkai kartu su policija patruliuos didžiuosiuose šalies miestuose ir padės kontroliuoti karantino reikalavimų laikymąsi.

Pagalba civilinei policijai skiriama reaguojant į Sveikatos apsaugos ministerijos prašymą ir bus teikiama vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

]]

......................del visuomenes saugumo pandemijos metu privalau pranešti: pasisaugokit tokio išsigimėlio Aivaro Znamensko, dirbančio UAB "Agmeka" Kauno filiale, gyvenančio Taikos pr.84-4, važinėjančio juodu automobiliu BMW XS valst. nr. LYE 489, kuris pasiveja žmogų lauke prie parduotuvės ir spjauna jam ant veido grasindamas apkrėsti virusu, už tai kad žmogus drįso jam ir jo šliundrai Simonai pasakyti pastabą kad jie laikytūsi atstumo prie kasos, išsigimėliui Znamenskui policija už tai jau yra surašiusi protokolą nr. 24-ANR_P-1056-2020...už tokią situaciją šalyje galit "padekoti" tokiems kaip Znamenskas....... pasidalinkit šiuo pranešimu su kuo daugiau žmonių...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS