Vienuolikoje miestų ir rajonų prasideda Mokslo festivalis | KaunoDiena.lt

VIENUOLIKOJE MIESTŲ IR RAJONŲ PRASIDEDA MOKSLO FESTIVALIS

  • 0

Pirmadienį prasideda kasmetinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Jis truks ilgiau nei savaitę ir apims vienuolika Lietuvos miestų ir rajonų, pranešė organizatoriai.

„Tokie renginiai kaip šis mokslo festivalis suteikia jaunimui galimybę aplankyti inovatyvias Lietuvos įmones ir iš arti apžiūrėti produkciją, susipažinti su jų darbo metodais. Itin svarbu, kad jaunimas suprastų, kaip yra kuriamos inovacijos, kokia jų svarba, matytų geriausius inovatyvių Lietuvos įmonių pasiekimus“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.

Didžiausio dalyvių susidomėjimo paprastai susilaukia ekskursijos į aukštųjų technologijų įmones, jų tyrimų laboratorijas. Šiemet bus galima aplankyti biotechnologijų kompanijos TEVA/„Sicor Biotech“ ir sužinoti apie biofarmacinių preparatų kūrimą. „Thermofisher Scientific Baltics“ darbuotojai pademonstruos, kaip moderniausiose laboratorijose gimsta mokslininkams skirti produktai – tokie, kaip DNR molekules karpančios biologinės „žirklės“. Saulėtekio slėnio technologijų ir inovacijų centre atviros bus lazerių kūrimo dirbtuvės, mokslininkų laboratorijos. Bus galima išbandyti 3D spausdintuvą.

Kauno technikos kolegijos vyks 7-9 klasių mokiniams skirta programa „Suprojektuok, pasigamink ir džiaukis“. Jos metu bus demonstruojamos šiandienos ir ateities gamybos technologijos. Panaši programa vyks ir Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultete, kur lankytojai mokysis parašyti programas mikrovaldikliams, naudojamiems išmaniuosiuose įrenginiuose, virtualius daiktus paversti realiais su 3D modeliavimo ir spausdinimo įrankiais, programuoti robotus.

Vilniaus universiteto Kauno fakultete rengiama paskaita apie intelektualias verslo operacijų valdymo sistemas: dirbtinį intelektą, didelių duomenų masyvų apdorojimą, skirtas valdyti bankomatų grynųjų pinigų srautus.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ rengiamas keturioliktą kartą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS