SAVIVALDYBĖJE
Vyksta derybos dėl tiekėjo
Dėl netobulų įstatymų susipainioję vandentiekininkai ir šilumininkai Klaipėdos mero sukurtos darbo grupės dėka bando spręsti susidariusią problemą.
Miesto infrastruktūros ir energetikos skyriaus vedėjas Arūnas Smaguris „Klaipėdai“ teigė, kad pirmojo susitikimo metu buvo dar kartą apibrėžta problema: karšto vandens apskaitos sunkumai. Be to, darbo grupės nariai bandys surinkti, išanalizuoti ir įvertinti visus anksčiau priimtus savivaldybės, Vyriausybės ir ministerijų norminius aktus. Savo ruožtu pozicijas derina, siūlymus teikia Vandentiekininkų ir Šilumos gamintojų asociacijos.
A.Smaguris pasakojo, kad iki šiol Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vandentiekininkams nesuteikia galimybės geriamąjį vandenį pardavinėti didmeninėmis ir mažmeninėmis kainomis. Šilumininkai yra palankesnėje padėtyje: kai kuriems šilumos vartotojams leidžiama pirkti šilumą didmeninėmis kainomis. Esant tokiai padėčiai neaišku, kokią naudą gali turėti potencialus karšto vandens tiekėjas, jeigu pagal galiojančius įstatymus ir nutarimus jis perkamą prekę gali parduoti tik už tą pačią kainą.
Kitas darbo grupės, sprendžiančios karšto vandens tiekėjo statuso klausimus uostamiestyje, posėdis vyks kitą savaitę. Klaipėdos mero nurodymu klausimas turėtų būti išspręstas iki spalio 10 dienos.
Naujausi komentarai