Vyriausybė įvardijo, kam nereikės mokėti už COVID-19 testus | KaunoDiena.lt

VYRIAUSYBĖ ĮVARDIJO, KAM NEREIKĖS MOKĖTI UŽ COVID-19 TESTUS

Darbuotojams, negalintiems skiepytis nuo COVID-19 dėl medicininių priežasčių, periodiniai testai bus finansuojami ir po gruodžio 1-osios, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu, Ministrų kabinetas trečiadienį pakoregavo Darbų ir veiklos sričių sąrašą, nustatantį, kurių profesijų atstovams leidžiama dirbti tik pasiskiepijus, persirgus arba periodiškai besitikrinant nuo COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pabrėžė, kad tai yra techniniai pakeitimai, būtini Seimui priėmus pataisas dėl mokamų testų.

Sprendime numatyta, kad asmenims, „kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis“.

A. Dulkys pabrėžė, kad netrukus pasirašys įsakymą detalizuodamas, kam nebūtini periodiniai testai.

„Profilaktinis testavimas nebus taikomas pasiskiepijusiems asmenims, 210 dienų, pilnai pasiskiepijusiems ir turintiems sustiprinančiąją vakcinos dozę, pilnai pasiskiepijusiems ir turintiems 60 dienų galiojantį kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinio tyrimo atsakymą. Būna atvejų, kad pilnai pasiskiepiję ir persirgę – jiems taip pat nereikės. Lygiai taip pat persirgusiems asmenims 210 dienų laikotarpiu ir asmenims, kurie persirgę ir prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą kiekybinį, pusiau kiekybinį serologinio-imunologinio tyrimo atsakymą“, – akcentavo ministras.

Seimas prieš dvi savaites atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto ir priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, numatančias, kad nuo gruodžio 1-osios minėto sąrašo profesijų ir veiklos sričių atstovams valstybės lėšomis nebebus apmokami periodiniai COVID-19 testai.

A. Dulkys yra žadėjęs, kad Vyriausybė leis bent vieną tyrimą po gruodžio 1-osios dar gauti valstybės lėšomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Nemoket,ir negydit nei vieno

Antivakserio.visi turi nustipti.

Dulkiui

Gal ponas gali atsakyti: mokesim valstybine testo kaina ar finansuosim komercine Anteja? Kodel visi PGR ir pan tyrimai atliekami pagrinde sitoj kontoroj? Ar jau nera sertifikuotu valstybiniu laboratoriju? Biznis yra biznis kaip megsta sakyti viena tauta...

Tai tipo

Čia visiems Ale tai kurie susileide doze viskas ciki piki su širdim problemų neatsirado mano draugų ratas vis didėja su skundais jog kažkas negerai jog pasikeitė širdies darbas...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS