Menkas pajamas gaunančių šeimų vaikai ištisus mokslo metus ugdymo įstaigose gali gauti nemokamą maitinimą. Tačiau kasmet Socialinės paramos skyrius prašymų sulaukia vis mažiau.
Mažiau vaikų – mažiau prašymų
„2010-2011 mokslo metais gavome apie 4 tūkst. prašymų dėl nemokamo maitinimo mokyklose ir vaikų darželiuose, o 2011-2012-ais – maždaug perpus mažiau. Per paskutinius kelerius metus prašymų tik mažėja“, – pastebėjo Kauno miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė.
Skyriaus vedėja nė neabejoja, kad ir ateinančiais mokslo metais sulauks mažesnio pluošto prašymų. Jos nuomone, šią tendenciją lemia mažėjantis moksleivių skaičius.
2011-2012 metais į Socialinės paramos skyrių dėl nemokamo maitinimo kreipėsi 2250 kauniečių šeimų. Trys prašymai buvo atmesti, nes žmonės tiksliai neapskaičiavo savo pajamų, kurios viršijo nustatytą dydį, todėl jie negalėjo pretenduoti į paramą.
Nemokamas vaikų maitinimas yra finansuojamas tiesiogiai iš valstybės biudžeto. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą mokykloje, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 525 litai.
Pusryčiai – už pusantro lito
„Skirdami nemokamą maitinimą mes vertinime tik vieną kriterijų – gaunamas šeimos pajamas. Turimo turto mes neskaičiuojame“, – sakė A.Sudžiuvienė.
Jos teigimu, yra išskirtinių atvejų, kuomet nemokamą maitinimą gali gauti šeima, kurios vieno nario pajamos siekia iki 700 litų.
„Dažniausiai tai būna šeimos, kurios augina tris mokyklinio amžiaus vaikus arba turi neįgalų vaiką, arba vienas iš tėvų yra neįgalus“, – vardijo specialistė.
Pasak A.Sudžiuvienės, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams iki 4 klasės pusryčiai kainuoja 1,56 Lt, o pietūs – 3,80 Lt. 5-12 klasių vaikams pusryčiams paruošti skiriama 2,08 Lt, o pietums – 4,50 Lt.
Pasitaiko piktnaudžiavimo atvejų
Socialinės paramos skyriaus vedėja teigia, kad kartais pasitaiko piktnaudžiavimo atvejų, kai nemokamu maitinimu naudojasi šeimos, kurioms jis nepriklauso.
„Nemokamas maitinimas yra skiriamas visiems mokslo metams. Laikui bėgant kai kurių šeimų finansinė padėtis pasikeičia, tačiau jos apie tai nepraneša mūsų skyriui, nors tai privalo padaryti. Taip švaistomi valstybės pinigai“, – tvirtino A.Sudžiuvienė.
Pasitaiko, kai tėvai atsisako maitinimo, nes paaiškėja, kad jų vaikai yra alergiški siūlomiems maisto produktams.
Dėl nemokamo maitinimo tėvai ar globėjai turi kreiptis į gyvenamosios vietos, kurią yra deklaravę, seniūniją arba Kauno miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrių. Prašymą galima pateikti ir mokyklos, kurioje vaikas mokosi, administracijai.
Naujausi komentarai