Šiuo metu Vilniuje trūksta apie 1250 vietų darželinukams, sako sostinės meras Artūras Zuokas. Anot jo, per keletą metų tikimasi pastatyti keletą naujų darželių, tuomet šios problemos nebeliktų.
Apie tai meras paskelbė pirmadienį per Vilniaus vaikų darželyje „Pumpurėlis“ surengtą spaudos konferenciją.Išskirsčius pirmuosius prašymus, darželiuose buvo likusios 492 laisvos vietos. Apie tai, ar gyventojų vaikai gavo šias vietas, jų tėvams žadama patvirtinti iki rugpjūčio 24 dienos.Tačiau šių vietų neužteko patenkinti visoms likusioms apie 1750 tėvų paraiškų - dar trūksta apie 1250 vietų.
„Mums kyla problema, ką tėvai turės daryti su 1250 vaikų, kuriuos darželius turės lankyti“, - kalbėjo A.Zuokas.
Pasak mero, šiai problemai spręsti reikia kurti bent keturis naujus darželius. Jis žada, kad iki šių metų pabaigos jau esamuose darželiuose bus įsteigtos 392 papildomos vietos, o per kelerius ateinančius metus turėtų atsirasti keli nauji darželiai.Žadama per pora metų pastatyti naujus darželius Perkūnkiemyje, Santariškėse, Žirmūnuose, dar vieno darželio patalpas Viršuliškėse atlaisvinti iš jų į centrą iškrausčius šiuo metu jose veikiančią žydų mokyklą.
„Tikimės, kad darželį Perkūnkiemyje pradėsime statyti dar šiais metais, darželį Santariškėse – kitais metais, o mokyklą į darželį Viršuliškėse, kur šiuo metu yra mokykla, mes pajėgūs pertvarkyti kitų metų rugsėjo pirmai dienai, kur atsiras papildomai 220 vietų. Įgyvendinus visus šiuos projektus, Vilniuje neturėtų būti problema rasti vietą savo vaikui viename ar kitame darželyje“, - aiškino jis.
Taip pat žadama Sapiegos ligoninės patalpose įsteigti darželį neįgaliems vaikams.Vis dėlto A.Zuokas teigia, kad naujų darželių steigimui kyla finansinių kliūčių - bankai šių projektų kol kas neakredituoja.„Vienas iš jų, be abejo, - Perkūnkiemio, kur sąlygos yra parengtos ir galėtume skelbti konkursą, tačiau problema tai, kad Finansų ministerijos ir Vyriausybės finansavimo, požiūrio į vilniečius ir Vilniaus miesto savivaldybę šiandien bankai nelabai sutinka akredituoti statytojo tam, kad statytų darželį, kurį mes, savivaldybė, išpirktume per tam tikrą laiką. Taip pat esame parengę ir projektus dėl darželio statybos Santariškėse, kuriam, matyt, tų pačių finansinių problemų iškiltų“, - dėstė A.Zuokas.
Mero duomenimis, savivaldybės darželius Vilniuje lanko per 25 tūkst. vaikų, privačius - 540. Esą pagrindinė kliūtis steigti privačius darželius ir į juos leisti vaikus - didelė kaina: mėnesinis mokestis už vaiko ugdymą privačiame darželyje esą siekia apie 1000 litų, o savivaldybės darželyje - pora šimtų litų.
„Po to, kai Švietimo ir mokslo ministerija palengvino arba sudarė palankesnes sąlygas steigti privačius darželius, deja, kol kas tik 2 proc. vaikų Vilniuje esančių vaikų lanko privačius darželius. Šiuo metu mes jų turime 28“, - teigė A.Zuokas.
Anot savivaldybės, šiuo metu pateikusiems prašymus tėvams atsakymai, ar pateko į laisvas vietas, bus siunčiami individualiai, iki rugpjūčio 24 dienos. Paprastai rugsėjo antroje pusėje taip pat atsiranda laisvų vietų, į kurias pirmiausia bus nagrinėjami jau pateikti prašymai.Prašymus į laisvas vietas tėvai gali pateikti Vilniaus savivaldybėje ir internetu, vilnius.lt svetainės e.miesto skiltyje.
Anot A.Zuoko, apie 500 laisvų vietų darželiuose atsirado praktiškai be papildomų lėšų, o geriau panaudojant darželių patalpas. Pavyzdžiui, iš jų iškelta vairavimo mokykla, į darželį vėl pertvarkyta pradinė mokykla, anksčiau buvusi darželiu, kai kur atsisakyta su darželių veikla nesusijusių papildomų paslaugų teikimo.
Vilniaus savivaldybė birželį patvirtino naująją priėmimo į miesto darželius tvarką, pagal kurią priimant į darželius pildomas tik vienas prašymas ir taip įgyvendinta centralizuoto priėmimo sistema. Prašyme galima nurodyti iki penkių pageidaujamų darželių prioriteto tvarka.
Darželių eilės bus sudaromos atsižvelgiant į prašyme nurodytus prioritetus bei pirmumo teisę suteikiančias priežastis.
Pirmumo teisė suteikiama tik tuo atveju, jeigu vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra teritorijoje, kuriai priskirtas darželis.Pirmumo teisė suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga trys ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio.
Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams galiojusi pirmumo teisė nesuteikiama.
Naujausi komentarai