Apie visažinius | KaunoDiena.lt

APIE VISAŽINIUS

Laisvės alėjoje nuo sniego svorio išgriuvo liepa. Kaip čia neprisiminsi Grainio liepos iš daugiažodžio Vinco Krėvės apsakymo. Juo labiau kad ta mūsų liepa – daugiau metafora nei įvykis.

Vėl inicijuojamas Kauno medžių būklės tikrinimas. Akivaizdu, kad bus atnaujinti pjovimai, nes, va, dar kas nors ims ir išgrius ant naujai įrengtos vitrinos. O juk ta liepa išvirto ne dėl to, kad buvo pensinio amžiaus. Kas matė atnaujinimo darbus Laisvės alėjoje, matė ir tai, kad tos liepos beveik kybo ore atkastomis, nutraukytomis šaknimis ir išgrius bet kuriai varnai mirktelėjus. Bet juk "Kaunas tvarkosi". Tvarkosi taip, kad griūva ne tik liepos.

Skelbiami vis nauji planai iš serijos "jau kai pastatysim, tai pastatysim", kas nėra visai blogai. Įgyvendinus juos visus, Kaunas gražiai virs ne Mažuoju Paryžium, o mažuoju disneilendu ir visiems bus tuo smagiau čia gyventi. Mikimauzas toliau vadovaus savivaldybei, o miestiečiams teliks didieji tvarkymosi planai ir jų didybės kontekste sąmoningai naikinamas vienas svarbiausių miesto pastatų. Kam gi rūpi Centrinis paštas, vamzdžiai juk jame ir taip susprogo, kaina krito keliais milijonais. Prie Muzikinio teatro veikiausiai jau stovi dėdė privatizuotojas pilnomis kelnėmis otkatų vokeliuose ir trina iš džiaugsmo rankas. Kas iš to, kad už šį pastatą daugybė miesto šviesuolių galvas padėtų, labai čia tos galvos reikalingos, tegu deda, jei tokie drąsūs. Mes va dar ką nors pastatysim, užuot tuos pinigus skyrę Centriniam pašto išsaugoti, visuomenės reikmėms, pastatysime ir jau oi kaip bus. Ša, inteligente! – kaip dainavo Algis Kaušpėdas.

Kas iš to, kad už šį pastatą daugybė miesto šviesuolių galvas padėtų, labai čia tos galvos reikalingos, tegu deda, jei tokie drąsūs.

Dar daug ko pristatysime. Pastatėme paminklą Vyčiui, nesvarbu, kad tai serijinis ukrainiečių širpotriebas, neturintis nieko bendro su menu. Nesvarbu, kad šalia buvo puikus Gitenio Umbraso to paties paminklo projektas, kurį galėjome turėti, mostelėjome kita kryptim – ir štai jums Vyčio profanacija. O ką? Labai čia kas apie meną nusimano, idėjinis užtaisas juk aiškus, o ko dar? Dar pastatysim paminklą raidei Ė, nes niekas tokios raidės neturi. Nesvarbu, kad lygiai tokį patį rusai pasistatė Uljanovske raidei Ё, nes ir tokios raidės niekas daugiau neturi. Rusai tvarkoje, būkim kaip rusai.

O jei ką, parašysime, kad kas nors neatitinka standartų, tad tegu atima premiją. Va, ką tik vėl parašėme kolektyviai, kad Marius Ivaškevičius sukūrė politiškai ydingą scenarijų Raimundo Banionio filmui "Purpurinis rūkas". Nesvarbu, kad jis prie to filmo net neprisilietė, mes juk geriau žinome. Mes viską geriau žinome.

Rašyti komentarą
Komentarai (35)

Apgailėtina

Buvusio SSSR milicininko požiūris į kultūrą išlieka nepakitęs ir todėl tęsia tradiciją-PASAULĮ SENĄ IŠARDYSIM.Tad ir griaunama kaip galima greičiau,kad kuo mažiau primintų praeitį,o liktų tik sovietmečio grožio supratimas.Pradedama nuo vienos liepos,paskui palaipsniui...O komentarai rodo,kiek mažai belikę tikrų kauniečių.Kauną valdo kolchoznikai su savo sovietiniu milicininku. Save juk kauniečiu laiko ir Seimo ,,kultūrininkas'' trąšomis nuodijantis ir žmonių sąmonę.

nuomonė

Mano nuomone,tas gerb. Umbraso paminklo Vyčiui konkursinis projektas buvo silpnokas.Ir manau,kėlė komišką įspūdį ne dėl stilistikos,bet dėl proporcijų ir asociacijų. O dabartinis Laisvės kario paminklas yra tiesiog klasikinio meno pavyzdys, labai gerai derantis erdvėje.Bet tai tik mano nuomonė.

kauniete

skaitau ir labia apgailestauju ,,del visu Kaune vykstanciu " cirko triuku" iki kokiu nusikalstamu veiku prieita: Kauno Pastas tai unikalus pastatas ,tai miesto vertybe ir paziba;;ir leisti ji nustekenti[!] iki nusikalstamo lygio!!! Tai neatleistina. ..O kur Kauno valstybine instancija atsakinga uz to ojekto nuvertejima???? Ar numire Kauno meras??? Kauno pastas privalo likti visuomenes objektu ir dziuginti aki ir kauniecio ir turisto ,,. nedriskite nuvertinti PASHTA ,slepdamiesi is uz kampo!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS