Su gimtadieniu, Mieste! | KaunoDiena.lt

SU GIMTADIENIU, MIESTE!

Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Alytus, Gargždai... Ilgas sąrašas miestų, švenčiančių savo gimtadienį. Kasmet – vis išradingiau, vis labiau stebinant veiklų gausa ir naujais traukos objektais.

Tačiau šiųmetė Kauno gimtadienio fiesta – išskirtinė! Nuo 1999-ųjų, kai nuspręsta oficialiu gimtadieniu laikyti gegužės 20-ąją ir rengti Kauno miesto dienas, miesto gimtadienis keitėsi kaip žiemos pabaigoje ritinamas sniego kamuolys: iškrito sniego – riebesnis, lijundra – aptirpęs. Riebumas“ atsispindėjo ir renginių gausoje, ir laike. 1999-aisiais Kauno „Žalgirio“ iškovotą čempiono titulą Eurolygoje daugelis prisimena labiau, nei tais pačiais metais įvykusias pirmąsias Kauno miesto dienas, tačiau būtent tada duotas tonas jas švęsti ilgai – tris dienas. Būta metų, kai dėl menkesnio finansavimo reikėjo susispausti į dvi dienas. Būta, kai Kauno miesto dienos pūtėsi kaip pasakoje stebuklinga pirštinė – kas tik joje negyveno! „Ei, studente, sukis vėju!“, „Pasodinkim ąžuolą“, „Padūduokim Kaunui“, „Šimtas pavasarių“, „Skambantis Kaunas“, „Gatvės muzikos dienos“ – neišvardyti visų festivalių, kurie tilpo į Kauno miesto dienų programą.

Per pirmąją miesto šventę surengtas iliuminuotų laivų paradas Nemunu, kurį vainikavo fejerverkai. Prireikė 23-ejų metų, kad Kaunas vėl atsigręžtų į upes, suteikiančias jam ypatingo išskirtinumo.

Būta ir tandemo su Hanzos dienomis, pradėtomis rengti 2007 m. rudenį. Jas miestiečiams itin pamėgus, 2011-aisiais nutarta jas suporuoti su Kauno miesto dienomis, o nuo 2019-ųjų Hanzos dienos imtos vadinti Kauno gimtadieniu... Per daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją Kauno miesto dienos pakeitė ne tik savo veidą, bet ir pirminį pavadinimą – dabar švenčiamas labiau miestiečiams suprantamas ir priimtinas Kauno gimtadienis. Ne kartą jis įprasmino ir kitas svarbias datas: 2009-aisiais – tapimo laikinąja sostine 90-metį, 2010-aisiais – atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 20-metį, šiemet – „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ metus. Didysis „Santakos“ savaitgalis suteiks daugybę progų pasidžiaugti miesto ir upių kaimynyste. Šventės kulminacija įvyks pačioje Nemuno ir Neries santakoje, kur bus sekama antroji Kauno mito trilogijos dalis. Per pirmąją miesto šventę surengtas iliuminuotų laivų paradas Nemunu, kurį vainikavo fejerverkai. Prireikė 23-ejų metų, kad Kaunas vėl atsigręžtų į upes, suteikiančias jam ypatingo išskirtinumo. Nuostabi gimtadienio dovana miestui!

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS