Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną? | KaunoDiena.lt

AR REIKĖJO UŽDRAUSTI VAIKIŠKĄ ŠAMPANĄ?

Valdžios draudimų sąrašas plečiasi. Nuo lapkričio parduotuvių lentynose turėtų nebelikti vaikiško šampano. Anot valdininkų, šampano butelio dizainas ir pats šio gėrimo pavadinimas vaikams daro neigiamą įtaką ir pratina prie ankstyvo svaigalų vartojimo. Kalbintų klaipėdiečių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Vieniems šis draudimas sukėlė nepasitenkinimą, o kiti pokyčius sveikina.

Stepanas:

– Nežinau, ar šiuolaikiniai vaikai jį mėgsta, tačiau prisimenu, jog vaikystėje vaikišką šampaną gerti buvo smagu. Galbūt draudimas turi prasmę, tačiau savo vaikams ne drausčiau jį gerti, o paaiškinčiau, kad tai yra vaikiškas gėrimas. Nebūtinai vaikystėje vaikiško šampano ragavę vaikai užaugę įniks į alkoholizmą. Svarbiausia ne drausti viską iš eilės, o bendrauti su vaikais, tinkamai jiems viską paaiškinti.

Anastasija:

– Vaikystėje mėgdavome su draugais gerti vaikišką šampaną. Žinojome, kad tai nėra alkoholinis gėrimas. Tiesą pasakius, karštą vasaros dieną ir dabar norėčiau jo paragauti. Manau, kad vaikų švenčių metu ir per gimtadienius vaikiškas šampanas nėra kažkoks blogis. Šiuo atveju valdžia šiek tiek perlenkė lazdą.

Gabija:

– Manau, kad valdžia nusprendė teisingai. Savo vaikams šio gėrimo niekada nesame pirkę. Jame daug cukraus ir kitų nenaudingų medžiagų. Pati tiksliai nepamenu, ar vaikystėje esu ragavusi šio gėrimo.

Andrius:

– Aš galvoju, kad šis draudimas iš tiesų reikalingas. Nereikia pratinti vaikų, kad šampanas yra privaloma švenčių atributikos dalis. Savo vaikams jo tikrai neduodame. Tam tikra prasme tai žmonių pratinimas prie alkoholizmo. Mano akimis žiūrint, vaikiškas šampanas yra lygiai tas pats, kas ir nealkoholinis alus.

Agnė:

– Aš manau, kad nuspręsta teisingai. Gerdami vaikišką šampaną, vaikai nuo mažumės pratinami prie alkoholio. Tik ar nesulauksime dar vienos bėdos – uždraudus šampaną vaikai parduotuvėse gali pradėti žvalgytis nealkoholinio alaus.

Vaida:

– Draudimas tikrai naudingas. Vaikams ragauti nealkoholinio, vaikiško šampano nebūtina. Sulaukę pilnametystės galės paragauti tikro šampano. Nėra kur skubėti. Gėrimas yra saldus, jame daug cukraus. Tai tikrai nėra geras ir sveikas gėrimas.

Leonardas:

– Draudimui net labai pritariu. Pats žodis "šampanas" jau daug ką pasako. Pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse vaikai iš kartos į kartą pratinami gerti pieną, vandenį, apie jokį vaikišką šampaną ten nėra net kalbos. Vaikai iki 18 metų turi baigti mokyklą, galvoti, kaip kuo geriau išmokti užsienio kalbas, pasiruošti gyvenimui. Su jais reikia bendrauti ir viską aiškinti. Manau, jų gyvenime tokiam gėrimui kaip vaikiškas šampanas tikrai nėra vietos.

GALERIJA

  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
  • Ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną?
Rašyti komentarą
Komentarai (29)

Svaras

O kad vaikai vaikšto prisipirke alaus ir sidro nealkoholiniai tai CE jau nieko ,juk ji nusiperka be apribojimų o va limonadas šampano butelyje tai matai jau tikras blogis.truksta žodŽiu kokioje valstybėje gyben

Anonimas

Kodėl uždraudė tą vaikišką šampaną? Todėl, kad pavadinimas "šampanas". Joks ten ne šampanas, o paprasčiausias LIMONADAS, tiesiog pavadinimas ne tas. O jeigu paprastą limonadą (PVZ "Buratinas") pavadinti vaikišku alumi?.... Todėl, kad tara-butelis asocijuojasi su alkoholiu-šampanu. Tada tegul uždraudžia bet kokį limonadą, juk taip pat asocijuojasi su bambaliniu alumi.

Arunas uz laisve

Tie visi pasisake uz tai, kad draudimas gerai - yra gime buti vergais nelaisveje, kur jie patys savimi negali pasirupinti, savarankiskai nesugeba gyventi ir jiems butinas "tijunas su bizunu"
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS