Kita stotelė – jutubas. Išlipsite? | KaunoDiena.lt

KITA STOTELĖ – JUTUBAS. IŠLIPSITE?

Šiąnakt persuksime laikrodžius. Gyvensime vasaros laiku, bet ne vasaros nuotaikomis. Ech, o norėtųsi turėti tokį laikrodį, kurio rodyklės perkeltų laike: pasukai į priekį – ir gyveni be pandemijos. Kaip kinai – šventi pergalę prieš koronavirusą. Iki šios pergalės mums – dar ilgi mėnesiai, tačiau pirmadienis išties kaip kokia laiko mašina nukels į ateities skaitmeninę mokyklą.

30 metų skersai išilgai reformuota mūsų mokykla pagaliau turės progą popierines eilutes iš vizijų ir misijų apie "šiuolaikišką, atvirą kaitai ir naujovėms, modernizuojančią mokymosi priemones ir aplinkas" paversti tikrove. Nuotolinio mokymo laikotarpis mūsų švietimo sistemai taps visų pirma kompiuterinio raštingumo išbandymu. Be paliovos diskutavus apie informacinių technologijų naudojimą švietime, pagaliau tai teks daryti realiai.

Ir sunkiau esant šiam neeilinio iššūkio laikotarpiui, pripažinkime, bus ne vaikams, gimusiems technologijų laikais, o emigrantais joje betampantiems mokytojams. Pala, pala – nesipiktinkit, kalba ne apie tuos, kurie greta savo pedagoginių gebėjimų yra išvystę ir kompiuterinius įgūdžius, ne! Tai apie mokytojus, tampančius anekdotų herojais. Manote, tokių nėra? Baikit, turbūt kiekvieno iš jūsų vaikas gali papasakoti panašią į šią istoriją.

... Mokytoja (veiksmas vyksta įprastoje klasėje ir įprastoje pamokoje) apgailestauja, kad mokiniams nepavyks pasiklausyti kūrinio ištraukos – magnetofonas sugedo. "Taigi galime jutubyje pasiklausyti", – nemato bėdos mokiniai. "O kur jis yra?" – rimtu veidu klausia mokytoja. Susimirksėję mokiniai taip pat rimtai aiškina: reikia važiuoti tokiu autobusu, išlipti tokioje stotelėje, eiti už tokio kampo, o ten, buvusioje kosmetikos parduotuvėje, – ir jutubas...

Skaitmeninis raštingumas – ir mokytojams gyvybiškai svarbus XXI a. įgūdis. Neturintiems jo – ne pakeliui su savo profesija. Todėl nereikia virkauti, kad bus sunku. Tai bus! Švietimui dabar ne sunkiau nei medicinai, ekonomikai, pramonei. Niekas negavo bonuso sutartyje su koronavirusu. Ir jeigu likome dirbti namuose, vadinasi, turime čia dirbti daug sunkiau, daug daugiau nei savo patogiuose biuruose ar klasėse.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Cipmunkas

Je, vakar buvau toj youtubej, muzikikes pasiklausiau "dzyr", "dzyr" ir viskas okej. Kokios cia dar pamokos.

kis

Viskas gerai,bet reikia is kzkur atkapstyti mokytojus,kurie tikrai but pasisvente jais buti.Zmogu gydyti sunku,reikia daug ziniu ir pasaukimo,Rasiau daug apie medikus,iki tokio amziaus,kai nebuvau kliente,net nesusimasciau,bereikejo keletoivykiu seimoje ir stebuklingai supratau,kad jie ne tik kysius ir ne visi ima,jie saugo zmogu,tad reikia jais pasirpinti,taip kaip pats noretumei.Direktoriu-kombinatoriu pazistu,o paprastu ,issimokslintu nelabai.O kas liecia tikra mokytoja,o paklydeli,kuris niekur nepakliuves pateko i ta mokytoju perilka,kaip niekur nelabai tykusi,o juk jis ruos jana zmogu,jauna karta,moralu Tevynes myletoja,o ne Valatka,beje kazkur kazka auklejantiMetu nepastebimai daug prabego,daug praradimu,juk kiekvienas idiotas(atsiprasau,cia apie Stiopka,kitu nelabai ir pamenu,juk ten irgi vidutinybes sedi)laike savo pareiga "reformuoti" sovietini auklejima,moksla.Kaip visa pavyko visi matome,o kai Austeja uzsuko bizni ,tapo dar vienu sirdies klyksmu;zmones negalima is mazojo zmo

kauniete

Shventa TIESA!!!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS