Kunigo R. Doveikos nukryžiavimas | KaunoDiena.lt

KUNIGO R. DOVEIKOS NUKRYŽIAVIMAS

Per pastaruosius ketverius metus jau galėjome priprasti prie agresyviai brukamos „vienos nuomonės“ politikos, kai kitaip manantys yra marginalizuojami, o bet kuris, viešai abejojantis dabartinės valdžios veiksmų šventumu, kalamas prie kryžiaus. Toks likimas ištiko ir kunigą Ričardą Doveiką, per šv. Mišių pamokslą išsakiusį mintį, kad 80 proc. Lietuvos gyventojų bijo drąsiai išreikšti savo nuomonę.

Kunigo „įžūlumas“ dabartinės valdžios atžvilgiu neliko nepastebėtas – LRT ėmėsi viso „žurnalistinio tyrimo“, turėjusio paneigti R. Doveikos nuomonę. Tiesa, pateikti tyrimo duomenys penkerių metų senumo... Simboliška, kad šis pamokslas buvo pasakytas minint Tėvo Stanislovo mirties metines – žmogaus, tapusio kovos už laisvę ir tikėjimą simboliu, kuris net gūdžiais sovietmečio laikais savo pavyzdžiu rodė, kad yra stipresnis už baimę sakyti nepatogią tiesą.

Kunigas R. Doveika teisus, kad Lietuvos žmonės bijo sakyti savo nuomonę viešai, bijo diskutuoti ir kritikuoti, o ar 80 proc., ar 60 proc., skirtumo tikrai nedaug. LRT po bandymo susidoroti su ministrės veiksmus sukritikavusiu žurnalistu Virginijumi Savukynu ir pralaimėto teismo turėtų bent viešai atsiprašyti visuomenės už nuklydimus nuo deklaruojamos misijos. LRT galėtų pateikti statistiką, kiek jų tyrimų skirta buvo pozicijai, o kiek opozicijai. Ir čia bus atsakymas, nes jei „aptarnauji“ galią turinčius, tai jau nėra nepriklausoma žiniasklaida. Tai tarnystė ne visuomenei, o tik valdžiai.

Šiandien labai išplito konformistinis tylėjimas ar kalbėjimas tik tarpdury. Valdančioji dauguma sukūrė tokią sovietmečio sistemą, kai viskas priklauso tik nuo valdžioje esančių politikų požiūrio. Nori gauti ES finansavimą projektui, nori laimėti ministerijos ar savivaldybės skelbtą konkursą, tai turi mažų mažiausiai tylėti. Tyli mokslininkai, meno žmonės, žurnalistai, gydytojai ir mokytojai. Bijo ne tik viešo marginalizavimo ar etikečių klijavimo. Bijo tiesioginio valdžios keršto – prarasti darbą, projektų finansavimą ir t. t. Konservatorių ir „liberalų“ buvimas valdžioje mus nubloškė į tokį sovietmetį, kuriame be partinio vaduko leidimo negali net patalpų (už kurias moka visi mokesčių mokėtojai!!!) išsinuomoti. Ne kartą bandėme išsinuomoti patalpas partinei konferencijai valstybės kultūros įstaigose, kurios jas nuomoja pagal savo paskelbtus įkainius. Atsakymas – ne, partijoms negalima, nes taip nusprendė ministras ar iš baimės nesutinka įstaigos vadovas. Tai faktai, kurie rodo, kad esame netoli Baltarusijos ar Rusijos, kur valdančioji partija riboja bet kokią politinę konkurenciją. Labai apmaudu, kad šioje koalicijoje taip sėkmingai konformizavosi ir liberalai, žmonės, kuriems žodžio laisvė ir demokratija visada buvo vertybė.

Pagarba ir padėka tiems, kas tas vertybes dar drąsiai gina.

Rašyti komentarą
Komentarai (79)

Gediminas Kopūstas

Tiesos labai bijo,iškarto suorganizuoja visokias apkaltas,ačiu dievui ,kad yra drąsių žmonių ir jie prabila,bet kokia tiesa yra tiesa ir ji kaip yla iš maišo išle nda.Žmonės supranta kas slepėma,gal kada ir pradės drąsiau kalbeti,jau laikas nebijoti!!!Žmomes bukim Žmonemis!!!

Tik tak

LRT aklė žurnalistinis tyrimas,tai konservų ruporas, šituos besmegenius žurnaliugas reikią varyti naxer, bijoja už mokesčių mokėtojų pinigus ir dar šmeižimu užsiima

Bijo ir labai bijo Tiesos!

Bijo pasakyti apie žydus dirbusius NKVD ir KGB trėmusius į Sibira lietuvius.Žemaitaitis nukentėjo istorikai bijo nagrinėti arhivuose esančia medžiaga apie žydus kolaboravusius su Sovietu valdžia.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS