Kur geriau gyventi net pašlemėkui? | KaunoDiena.lt

KUR GERIAU GYVENTI NET PAŠLEMĖKUI?

Jevgenijaus Kiseliovo vizitas į Lietuvą lėmė paūmėjimų bangą. A.Siaurusevičiaus suorganizuotas propagandą demaskuojantis renginys su šiuo rusu sudirgino lenininio proletariato atstovus, komunalinius politikierius ir šiaip chamus žaizdotomis nuo bolševizmo galvomis. Vos tokie išsižioja kalbėti, ima plazdenti raudonos vėliavos ir raugėti velionis L.Brežnevas.

Neįmanoma atsistebėti, iš kokios peklos ir kyla visas šitas oralinis komunizmo ilgesys? Juk žmonės gyvena ne kur nors Riazanėje, o čia, Lietuvoje, kur bolševizmo jau 30 metų nebėra. Namo nesiveržia, vadinasi, kotletai čia skanesni. Nereikia ir važinėti moskvičiais arba "pazikais", čia gali mobilizuotis mersedesais ar setromis.

Ir algą arba pensiją eurais, ne rubliais gauna, ir "Akropolis" čia pat. Ir kalbėti gali ką nori. Net dergti valstybę, kuri visa tai toleruoja, nes kitaminčiai čia negabenami į Černiachovsko psichiatrinę, kur ideologiniams kitatikiams į galvą kaldavo vinis.

Ar iš tiesų anuomet buvo geriau? Pasiremkime visiems sovietofilams suprantamiausiu argumentu: kiek buvo galima už minimalią algą nupirkti degtinės tada ir dabar?

Dažniausiai visus tuos bolševikų palikuonis vienija viena frazė: "Prie sovietų buvo geriau". Tai sočiai priėdęs sako ne tik apsimetėlis veteranas, prisisagstęs Kovo 8-osios ženkliukų, bet ir tie pilko komunalinio pasaulio amebos, kurios per visą savo gyvenimą tematė tik kūjo / pjautuvo pamainą gamykloje ir mėlynas "chruščiovkės" buto sienas.

Ar iš tiesų anuomet buvo geriau? Pasiremkime visiems sovietofilams suprantamiausiu argumentu: kiek buvo galima už minimalią algą (MA) nupirkti degtinės tada ir dabar?

Tada MA buvo 60 rublių. Dabar – 394 eurai (po mokesčių). Iki 1981 m. puslitris "Ekstros" kainavo 4,12 rublio, vadinasi, buvo galima nupirkti 14,5 butelio.

Šiuo metu pigiausia degtinė pas mus kainuoja 4,69 euro. Taigi, už 394 eurus išeitų 84 puslitriai. Kas nors sakys: Rusijoje degtinė vis tiek pigesnė. Taip, ten butelis kainuoja 2,85 euro. Tačiau MA yra tik 150 eurų (iki mokesčių), tad teoriškai vis tiek teišeina 52,6.

Kaip bežiūrėsi, net didžiausiam pašlemėkui pas mus gyventi geriau.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Optimastai Hjumorastai

Kam šioji valstybė nepatinka , važiuokit į rytų pusę , gal Pederossiją ?

to minde-tam žemiau

Rašai : "Tarybiniais laikais visi zmones buvo lygus ir buvo patenkinti materialiniu gyvenimu." Tavo "komentare" ištisinis melas. Visų pirma,nebuvo jokių "TARYBINIŲ laikų",nes nesitarė,nerinko,o primetė. Buvo svetimos šalies okupantų primesti SOVIETINIAI laikai. Antra - tada buvo sakoma : "SSSR visi lygūs,bet kai kurie draugai lygesni". :-) Trečia - materialiu gyvenimu tada buvo patenkinti ne visi,o tik tie,kurie turėjo BLATĄ ir sugebėjo geriau VOGTI. Ir dar sakai,kad dabar nėra "viduriniosios klasės". Melas. Yra. O nėra jos dabar tavo garbinamoje Rusijoje.

minde

Tarybiniais laikais visi zmones buvo lygus ir buvo patenkinti materialiniu gyvenimu. Taip, buvo sunku, bet buvo visiem sunku.Dabar gerai gyvena tik aferistai,politikai, ir korumpuoti valdininkai.Lietuvoje nebeliko vidutines klases-kuri privaloma valstybes stabilumui.Vis daugeja nesugebanciu pragyventi zmoniu ir dar labiau dideja kriminaliniu milijonieriu skaicius.Lietuva nuo piletinio karo issigelbejo tik atidarytos sienos deka, kitu atveju leudis jau senai butu sukilus ir isskerdus tautos subingalvius, kurie save vadina ,,elitu ".
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS