Labai paprastas sprendimas | KaunoDiena.lt

LABAI PAPRASTAS SPRENDIMAS

Pirmas žingsnis išspręsti krizę – tai nekelti krizės. Taip savo feisbuko paskyroje užrašė Vytautas Landsbergis. Ir ilgai laukti nereikėjo, kai prie šio įrašo radosi daug visokio piktumo bei įniršio, kuris, daliai piliečių vien pamačius šią pavardę, neslopsta jau 30 metų.

Vargiai profesorius tokiu būdu norėjo į save atkreipti dėmesį ir tyliai sau mėgautis piktųjų liejama tulžimi, jis tik taikliai ir lakoniškai apibūdino kaimynų diktatoriaus sukeltą migrantų krizę Lenkijos ir Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Tačiau jo negerbėjams atrodo kitaip, jie netgi žino, kas dėl visko kaltas. Žinoma, Landsbergis. Jei ne senelis, tai – anūkas. Didelio skirtumo nėra, kai kuriems vien jau pati pavardė krizės ir katastrofos sinonimas.

Prezidento požiūris akivaizdžiai nenuoseklus, bet šešėlinio premjero tai netrikdo, nes dėl visko vis tiek kaltas Landsbergis, nesvarbu kuris.

Taip mano ir šešėlių vyriausybės akvariume savo noru nusiskandinęs Naisių ministras pirmininkas, jau kurį metą intelektinių pajėgų likučius telkiantis tik į feisbuko ilgiausių postų rašymą. Naujausiame įraše jis aiškiai įvardijo, kad anūkas kaltas dėl migrantų sambrūzdžio pasienyje, nes nenori kalbėtis A.Lukašenka. Vokiečių ir visos Europos ikona ponia A.Merkel ir ta jam paskambino. O ir mūsų Prezidentas taip pat pritaria, kad su Aliaksandru vertėtų pasikalbėti. Ir nesvarbu, kad Prezidento požiūris šiuo klausimu akivaizdžiai nenuoseklus, bet šešėlinio premjero tai netrikdo, nes dėl visko vis tiek kaltas Landsbergis, nesvarbu kuris.

Tas, tūnantis Naisiuose, geriausiai žino, ką šiandien darytų ir prezidento, ir bet kurio ministro vietoje. Pirmiausia, į Minską deryboms pasiųstų seną armėną iš anų Maskvos laikų, tada vetuotų bet kokias sankcijas Baltarusijai ir kautųsi dėl kaimyno teisinio pripažinimo Europoje (nors sunku įsivaizduoti jį kaunantis), ir jau tada trąšos, kontrabandiniai rūkalai ir kitas gėris vėl tekėtų sena vaga, tomis pačiomis kryptimis, į tuos pačius taškus. Migrantai savaime išnyktų, Aliaksandras žino, kaip. Ir krizė baigtųsi. Ir visi būtų laimingi. Argi ne to nori ir Landsbergiai?

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Azuolas

Ačiū. Pagarbiai.

Kai valdžia nemyli savo piliečių,

teks mylėti jai svetimus. Forverts.

Anonimas

pats anukas uzvire kose o dabar -i krumus...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS