MMA – 750 eurų, pensija – 800 eurų. Laikytis duoto žodžio turi visi | KaunoDiena.lt

MMA – 750 EURŲ, PENSIJA – 800 EURŲ. LAIKYTIS DUOTO ŽODŽIO TURI VISI

Laikytis duoto žodžio būtina, ypač politikams tai turi būti ne tik padorumo požymis, bet gyvybės ir mirties klausimas. Maža to, rinkėjai turi griežtai prižiūrėti, kontroliuoti ir prireikus priimti tokį nuosprendį. Taip vyksta tose valstybėse, kur visuomenė yra brandi, žurnalistai negali manipuliuoti žmonėmis skleisdami melą ir plaudami smegenis. Valstybėse, kur žurnalistika yra laisva ir nepriklausoma, nesimaitinanti iš valdžios rankų per įvairias nuolaidas ir viešinimo programas, – gaudama didžiulius honorarus už valdžios darbų viešinimą. Bet Lietuvėlei dar ilgai teks murkdytis su tokia valdžia ir jai tarnaujančia žurnalistika.

Negaliu taip kalbėti apie visus, deja, toks reiškinys Lietuvoje egzistuoja. Rinkėjai turi būti informuojami nešališkai ir objektyviai apie visų darbus, o tokie politikai, kurie nevykdo savo pažadų, juo labiau savo sprendimais daro didelių nuostolių valstybei ir jos žmonėms, rinkėjų valia turi būti siunčiami į užribį visiems laikams. Politikui tai reikštų mirties nuosprendį.

Todėl esu įsipareigojęs kartkartėmis atsiskaityti savo rinkėjams.

Rinkimų į Europos Parlamentą (EP) metu pateikiau savo programą, už kurią, tikiu, balsavo mano rinkėjai. Vieni pirmų punktų mano programoje buvo tokie: dėti visas pastangas siekiant pagerinti dirbančių žmonių ir senjorų gyvenimą. Siekti, kad mažiausias minimalus atlyginimas (MMA) būtų 750 eurų. Patikslinu – ne mažesnis. Vadinasi, valstybė gali mokėti ir daugiau. Beje, jau šiandien tokių valstybių yra daug. Pensija turi būti 5–10 proc. didesnė nei MMA, t.y. apie 800 eurų.

Tai žadėjau rinkimų metu, todėl pristatau savo darbus. Pabrėžiu, kad čia pristatau tik su minėtais pažadais susijusius darbus – rezoliucijas, teisės aktų projektus ar užklausimus, kurie buvo priimti Europos Komisijos svarstyti. Visas kitas iniciatyvas, kurios nebuvo priimtos, paskelbsiu kadencijos pabaigoje.

Nuo šios kadencijos pradžios Europos Komisijai pateikta apie 40 mano iniciatyvų. Čia pristatyti sutrumpinti variantai.

Pasiūlymas dėl Europos Parlamento rezoliucijos dėl mažiausios minimalaus atlyginimo ribos – 750 eurų – nustatymo visoje ES:

kadangi minimalūs atlyginimai ES skiriasi beveik dešimt kartų, o absoliutus pajamų dydis – šimtus kartų;

kadangi minimalaus atlyginimo padidinimas iki mažiausio 750 eurų dydžio visoje ES yra veiksmingas nepritekliaus įveikimo būdas;

kadangi Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 23 straipsnyje pripažįstama, kad kiekvienas žmogus turi teisę gauti teisingą ir tinkamą atlyginimą, užtikrinantį jam ir jo šeimai žmogaus orumo vertą gyvenimą. Pagrindiniai ES tikslai yra kovoti su socialine atskirtimi, stiprinti valstybių narių ekonominę ir socialinę sanglaudą;

kadangi pagrindiniai žmogaus teisių pažeidimai yra socialinė atskirtis ir skurdas.

Raginu ES valstybes nares nustatyti, kad mažiausia minimalaus atlyginimo riba visoje ES būtų ne mažesnė kaip 750 eurų.

Raginu ES valstybes nares pritarti Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 23 straipsnio nuostatoms.

Dar viena rezoliucija:

Kaip ir sakiau, pensija turi būti 5–10 proc. didesnė nei MMA, t.y. šiuo metu turi būti apie 800 eurų.

Nes žmonės visą gyvenimą dirbo, mokėjo mokesčius, daug jų dirbo ne už minimalų atlyginimą, todėl ir pensija turi būti nors šiek tiek didesnė nei minimalus atlyginimas. Kadangi minimalaus atlyginimo dydis ne visose ES valstybėse narėse viršija skurdo ribą arba šiek tiek viršija šią ribą. Mano rinkimų programoje į EP buvo toks pažadas, todėl mano pasiūlymas būtent toks.

Pasiūlymas dėl Europos Parlamento rezoliucijos dėl pensijų minimalaus dydžio ribos nustatymo, kuri būtų ne mažesnė kaip 60 proc. nuo vidutinio ES šalies narės atlyginimo:

kadangi 28 valstybes nares turinčioje ES kas ketvirtam asmeniui jo gaunama pensija yra pagrindinis pajamų šaltinis. Valstybių narių socialinės apsaugos sistemos visiems ES piliečiams turėtų užtikrinti tinkamas ir pakankamas pajamas išėjus į pensiją ir tinkamą gyvenimo lygį, taip pat apsaugoti juos nuo skurdo pavojaus arba nuo socialinės atskirties, siekiant užtikrinti aktyvų socialinį, kultūrinį ir politinį jų dalyvavimą visuomenės gyvenime;

kadangi pensijos, ne mažesnės kaip 60 proc. nuo vidutinio ES šalies narės atlyginimo, užtikrintų orią senatvę ir ekonominį nepriklausomumą.

Raginu ES valstybes nares nustatyti, kad pensija visoje ES būtų ne mažesnė kaip 60 proc. nuo vidutinio tos šalies atlyginimo.

Kitą straipsnį apie mano iniciatyvas skaitysite netrukus.

Su pagarba Nepriklausomas Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich

Už pareikštas nuomones atsako tik autorius.

Šios nuomonės nebūtinai atitinka oficialią Europos Parlamento poziciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

cha

seni bajeriai blyn, jau girdėjome ,kad pensijos bus 1000eur ir dar visokių pažadukų .Žadutis geras žmogutis .Bet vadžioje jų nereikia ..Jau buvo viktariukas su savo keistų mulkių komanda ,matėm ,žinom...rusai melagiai buvo ,yra ir bus.

tai kad LT

jau 735 eur ant popieriaus, o LT pakeite istatyma, kad dabar MMA visuose ES dokuose rodomas su mokesciais :D, taip nemazai ES isdure politiku :)....anksciau MMA rode antskaicius mokescius, tai ES issigando LT kad per didelis skurdas LT lieps daugiau biudzeto duoti, atseit daugiau darbuotoju is kitu saliu priviliotu, verslu ir t.t. todel dokuose pakele MMA ant popieriaus VIESAI VISOJE ES dabar MMA pas mus rodo visad kas yra ANT popieriaus :)...o ES kopustai, nieko nesupranta, tik EUR dalina gedimino kalnui gelbeti, tvorai, trinkelems, COVID programai, zaliam kursui, verslo pletrai, keliu statybai, valdisku pastatu renovacijai ir aiksciu ir t.t. :)...

Taigi..pries kelis metus..

Pries kelis metus zadejo.alga Eu.1559.59.kaskas panasiai....dabar pensija didesne uz alga...padaugino gal to vandens "" svesto"...kad ji kur perkunas..trinkteletu..kad atsikvosetu..fui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS