Nematomi rūpesčiai | KaunoDiena.lt

NEMATOMI RŪPESČIAI

Kol dėl sostinėje stovinčio Petro Cvirkos paminklo kryžiuojasi ietys ir kunkuliuoja aistros, šio kontroversiškai vertinamo rašytojo herojus graborius Pranas Krukelis trina rankas: su mirtimi susijęs verslas Lietuvoje klesti. Karstų gamyba, krematoriumas, atsisveikinimo ceremonija, laidojimas, kapaviečių įrengimas, jų priežiūra – paslaugų sferos horizontai čia platūs, finansinės sausros negresia.

O tautiečiai, nuo seno įpratę pasirūpinti padoria kelione Anapilin, vis labiau gūžiasi dėl augančių kainų. Ir į Lenkiją jau ne tik vaisto važiuoja, bet ir artimųjų palaikus kremuoti veža – pigiau.

Palaidoti padoriai Lietuvoje – prabanga. Pagal valstybės laidotuvėms išmokamą pašalpą turėtų užtekti 304 eurų, tačiau net savo įkainių nelinkę viešinti laidojimo namų atstovai pripažįsta: be 1 tūkst. eurų padoriai žmogaus į pomirtinę kelionę neišlydėsi. Valstybė nemato šios problemos. Va pamaitinai senjorus pažadais, kad pakelsi pensijas, numetei eurą kitą, tai dar rinkimuose savo balsą atiduos, o iš nabašniko ką paimsi? Ekonominei situacijai pagerėjus, buvo sugrąžintos pensijos, padidėjo socialinio draudimo pensijos, o laidotuvių išmokos suma ta pati metų metus – kaip traukinys ant užrūdijusių bėgių.

Pamaitinai senjorus pažadais, kad pakelsi pensijas, numetei eurą kitą, tai dar rinkimuose savo balsą atiduos, o iš nabašniko ką paimsi?

Ramu senoliui ar senolei, jei pasidėjo laidotuvėms, o jei krebžda kaip vargo pelė iš pensijos ir artimųjų nėra? Nepasiturintys klaipėdiečiai, nenorintys po mirties tapti našta giminaičiams, rado sprendimą – paliepia išbarstyti savo pelenus ant Olando Kepurės ar tiesiai į jūrą. Ir nė motais, kad Žmonių palaikų laidojimo įstatymas to neleidžia, kad Vatikanas katalikams tai yra uždraudęs. Pomirtinių nelegalų daugėja, bet ne iš onoro, o iš vargo.

JAV įstatymais skinasi kelią naujas laidojimo būdas, kuris leistų mirusiesiems atgimti… gėlių pavidalu. Šio projekto šalininkai tikina, kad tai yra ekologiškiausias laidojimo būdas – palaikus kompostuoti ir naudoti mulčiui. Tiesa, lietuviai kol kas labiau mėgsta gėlių darželius ant išpuoselėtų kapaviečių. Ir iš pradžių turėtų mokytis bent jau neteršti aplinkos tonomis plastikinių žvakučių.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Tyrimai turi būti pradėti

nuo šio skvero rekonstrukcijai skiriamos (galimos išlupti) sumos. Kol dar meras nepasikeitęs. Todėl ir stumiama. Pabandykite juos prisikviesti prie kokio trečiaeilės reikšmės apleisto skverelio prieš jūsų langus - jis ir dar 30 metų liks toks pat, neprisikviesite. O štai TEEEEEEEEEEENNNN . Dėl tokio pelningo užsakymo galima ir gerkles bet kam pergraužti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS