Niekinė kova su vampyrais | KaunoDiena.lt

NIEKINĖ KOVA SU VAMPYRAIS

Jau sekmadienio vakarą paaiškės, kas bus naujasis Lietuvos Respublikos prezidentas, į kurį piliečiai (bent jau dalis jų) deda dideles viltis. Viltis, kad bus pažabota korupcija, sumažintas biurokratinis aparatas ir viešasis sektorius, kuris kerojasi tarsi parazitas, alindamas pagrindinį valstybės ramstį – mokesčių mokėtojus.

Apsivalyti ir išsigydyti buvo bandoma lygiai prieš 10 metų, kai trumpam sužibėjo Valstybės valdymo tobulinimo arba vadinamoji Saulėlydžio komisija, siekusi "sisteminės pertvarkos, kuri suteiktų ilgalaikį efektą, užkirstų kelią išlaidavimui ir valdymo aparato didėjimui".

Ir tos komisijos pavadinimas simbolinis, visai kaip amerikiečių rašytojos S.Meyer fantastinės romantikos knygų serijos apie vampyrus.

Vis dėlto lietuviškos Saulėlydžio komisijos efektas buvo tik laikinas ir menkavertis.

Nors po trejų veiklos metų pirmininkė savo ataskaitoje ir išdidžiai gyrėsi, jog Vyriausybei atskaitingose įstaigose valstybės tarnautojų skaičius sumažėjo 12 proc. (tačiau tada jų vis tiek liko 52,5 tūkst.), o biudžeto išlaidos, skirtos darbo užmokesčiui, esą sumenko 17 proc.

Be to, Saulėlydžio komisija "užgesino" bemaž trečdalį, kaip paaiškėjo, niekam nereikalingų valstybinių įstaigų. Konstatuota, jog 2012 m. jų liko 355.

Tačiau jau po ketverių metų Valstybinio audito kontrolieriai suskaičiavo, kad Lietuvoje 2016 m. veikė 131 valstybės ir 548 savivaldybių viešosios įstaigos, iš viso – 668.

Kontrolieriai tada pripažino, kad tų viešųjų įstaigų veikla beveik nekontroliuojama, niekas neanalizuoja jų veiklos rezultatų, o visuomenei sukuriama vertė – abejotina.

Sunku net suvokti, kiek jos kainuoja mokesčių mokėtojams. Nors kadaise Vyriausybė jau ne kartą žadėjo permainas. Tačiau šie parazituojantys dariniai toliau tarpsta ir, kol jie nebus išoperuoti, gerovės valstybėje tikėtis beprasmiška.

Ar šioje biudžeto kraugerių medžioklėje dalyvaus naujasis prezidentas? Jei taip, vien česnakų karolių ant kaklo gali ir nepakakti.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

NAMELIS ANT VOVOS KOJELĖS

ĮDOMUS PASTEBĖJIMAS. BIUROKRATIJA SUSTIPRĖJA TEN KUR TIK ĮVALDŽIĄ ATEINA KAIRIEJI (NESVARBU AR BOLŠEVIKAI ATĖJĘ PER PERVERSMĄ AR SOCIALDEMOKRATAI ATĖJĘ PER LEGALIUS, SKAIDRIUS RINKIMUS). GALIMA PAJUOKAUTI, KAD TAIP KAIRIEJI KOVOJA SU "NEDARBU" PRIKURIAMA N BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ- JOS IŠLAIKOMOS IŠ MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ LĖŠŲ, NESUKURIA JOKIOS VERTĖS, TAČIAU TRUGDO TAI "NEVALDIŠKAI VEIKLAI", KURI SUKURIA VERTĘ IR MOKA MOKESČIUS. TO PASĖKOJE, NET BANALUS BARO ATIDARYMAS GALI TAPTI TIKRU IŠŠŪKIU

Bruto Neto

VšĮ atsirado iš rusiško voš (blakė). Jeigu kas nors yra turėjęs savo namuose tokių parazitų, tas žino, kad įveikti juos dar sunkiau nei tarakonus. VšĮ stipri struktūra ir lengvai nepasiduos - voš skaudžiai.

AK

Prisimenu, parduotuvėje žmogus arbūzus su degtine pirko, ir paprašė sąskaitos ant VšĮ. Tai vat ir šitaip.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS