Paprastumo kodas | KaunoDiena.lt

PAPRASTUMO KODAS

Ech, ir šmaikštūs tie mūsų tautiečiai. Jau ieško būdų, kaip nuimti nuo Prezidento Gitano Nausėdos berniukų prakeiksmą, o prezidentūrai siūlo Merės Popins etatą. Smagu pasijuokti, kai juokinga. Tačiau Prezidento nutikimai su vaikais tapo pašaipų objektu, o valstybės vadovo tariami žodžiai "gera gyventi" kaip ta televizijos kamera dar ilgai mūsų atmintyje primins permirkusių, drebančių iš šalčio choristų vaizdą.

Liepos 6-osios epizodas ant Karaliaus Mindaugo tilto aptartas ne mažiau nei pirmasis Prezidento metinis pranešimas. Etiketo žinovai puolė aiškinti, esą kitaip (kaip mes tikėjomės – užjaučiančiai) pasielgti šalies vadovui neleido protokolo reikalavimai. Net ir choro vadovai prabilo apie reglamentą – scenoje egzistuoja tam tikras aprangos kodas, ir geriau jau lietuje tirtantys vienmarškiniai ąžuoliukai, nei dainuojantys su apsiaustais...

Kam tokie protokolai ir etiketo kodai, jei jie neleidžia pamatyti žmogaus už nugaros, apkabinti šalia stovinčio, pasakyti šilto žodžio, kurio nėra įrašyta oficialioje kalboje?

Nei juoktis, nei verkti – tiesiog griežtasis monarchijų etiketas. Bet net ir pasaulio monarchams jis nėra aukščiau už paprastą žmogiškumą. Buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Obama yra pasakojusi apie susitikimą su Anglijos karaliene Elžbieta II. Matydama, kad Amerikos prezidento žmona jaudinasi dėl karališkojo protokolo taisyklių, monarchė nuramino: "O, visa tai nesąmonė" ir pakvietė sėstis į jos vyro princo Philipo vairuojamą (!) automobilį. "Po viso to buvau žmogumi", – sakė M.Obama, net išdrįsusi paliesti monarchės nugarą.

Liepos 12 d. bus lygiai metai, kai G.Nausėda eina prezidento pareigas. Sutapimas – liepos 12-ąją pasaulyje pažymima Paprastumo diena. Ji ne tik primena, kaip svarbu pasidžiaugti kasdienybės akimirkomis, bet ir atgręžia į paprastumą – šių dienų deficitą.

Visoje šioje tilto istorijoje labiau nei protokolų mums reikėjo paprastos žmogiškos reakcijos. Nes kam tokie protokolai ir etiketo kodai, jei jie neleidžia pamatyti žmogaus už nugaros, apkabinti šalia stovinčio, pasakyti šilto žodžio, kurio nėra įrašyta oficialioje kalboje? Ir jei paprastas žmogiškumas, anot protokolo vertėjų, "įneštų sumaištį ir sugadintų renginį", gal patikėkime aukščiausius postus robotams? Užprogramavai – ir nėra vargo.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Gal jau baikim su tai lietuje išmaudytais ,,ąžuoliukais''.Šventinės nuotaikos metu vadovai paprasčiausiai nepagalvojo apie lietų,o prezidentui labiausiai,ko gero,rūpėjo,kad jo žmonikė nesušlaptų.O ir vienu skėčiu viso choro neuždengtų.Ir dar svarbu,kad pats gražiai atrodytų.Juk liaudis rinko ne tik aukštą,be ir gražų.

Cha

Kai esi prastai išauklėtas, prisigalvoji etiketų...

marina thebault kosel

Daliai jūsų rašymas yra malonus, nes jūs tvarkote nepakankamai. Jūs sakote ir vieną, ir kitą dalyką tuo pačiu metu. Dviguba žinutė. Šiandien paprastumas ir etiketas. Liudvikas XIV išrado etiketę Versalyje. KD astrologas jums pasakys, nes jis buvo Mergelės ženklas. Bet šis ženklas neegzistuoja. Taigi? Mes žinome, kad yra bent 2 psichologiniai tipai: pirminis ir antrinis, todėl, kad jie nesutinka, etiketė buvo sugalvota kodifikuoti žmonių santykius. bet kurioje situacijoje yra įrodymų. Paprastumas yra vienas ... pereikime prie akivaizdaus nedarydami chi chi pasakyti prancūzų. kaip atpažinti paprastumą? Filosofinis klausimas ..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS