Pasiklydę tarp dešros ir moralės | KaunoDiena.lt Pereiti į pagrindinį turinį

Pasiklydę tarp dešros ir moralės

6 2026-06-02 11:05

Komentarai

Grįžti atgal

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
uždaryti LRT

konservatorių propagandos lesyklą. Iš karto į biudžetą 80 milijonų sugrįžtų.
0
0
Cha cha cha

"Pasiklydę tarp dešros ir moralės" ................... Kaip gerai, mūsų Ingutei pasiklysti negresia - ji nei dešros, nei moralės neturi, už tai - kvailų ambicijų, nors vežimu vežk.
2
-1
Valdininku

ir biurokratijos etatai daznai yra išpuciami valdanciosios partijos savo šalininkais, giminaiciais ir pazistamas (kronizmas ir nepotizmas). Pliusas, tai yra viena iš priemoniu sumazinti socialine itampa ir nedarba visuomeneje, minusas - neefektyvu, didejanti biurokratija stabdo ekonomika, papildomos išlaidos valstybes valdymo biudzetui. Tipiška pastarojo varianto scenariju galima surasti Graikijoje, ten net yra vengiama isivesti elektronines sistemas, kad tik daugiau popieriu ir darbo liktu valstybes kedziu trynejams.
4
-1
Nu

Šiaip tai kaip ir viskas teisybė, ale elektroninių sistemų geriau nesikviesk, ba jau ir taip visus bandoma į elektroninį konclagerį suvaryt. Visus suvarius ir vartus uždarius kelio atgal nebus. O kai sučipuos visus, tai net vartų užrakinėt nebereikės...
3
0

In reply to by Svečias (nepatvirtina)

Biurokratija bu

valstybė vis dažniau primena pernelyg rūpestingą mamą, kuri 50-mečiui sūnui vis dar aiškina, kaip užsirišti batus. Tik skirtumas tas, kad už šią globą dar ir sąskaitą išrašo. Draudimai tampa universaliu problemų sprendimo būdu. Jei kažkas blogai elgiasi, uždraudžiama visiems. Jei vienas pažeidžia taisykles, sukuriamos penkios naujos taisyklės likusiems 99 proc. žmonių. Valdžia elgiasi taip, lyg laisvas pilietis būtų pavojingas elementas, kurį būtina nuolat kontroliuoti. Tada valstybė iš tarnaitės virsta prižiūrėtoja, o pilietis iš šeimininko tampa klientu, kuris finansuoja sistemą, skirtą jam pačiam kontroliuoti.
5
0
Tiesa

Biurokratija Lietuvoje primena seną sovietinį traktorių: kuro ryja vis daugiau, dūmų leidžia vis daugiau, o važiuoja tuo pačiu greičiu. Jei pradeda gesti, remontuojamas ne variklis, o perdažomas korpusas ir sukuriama nauja priežiūros komisija. Valstybės aparatas taip išsipučia, kad net pradeda priminti vištidę rugpjūtį. Viduje karšta, oro trūksta, visi garsiai kudakuoja, o vienintelis realus sprendimas būtų atidaryti langą. Bet vietoj to užsakoma galimybių studija dėl lango atidarymo poveikio klimatui. Pilietis dirba, moka GPM, PSD, PVM, akcizus, NT mokestį ir dar krūvą kitų rinkliavų. O paskui išgirsta, kad biudžete vėl skylė. Natūraliai kyla klausimas: gal problema ne karvėje, kurią melžiate, o kibire, kuris kiauras?
6
0