Patogus nepatogumas | KaunoDiena.lt

PATOGUS NEPATOGUMAS

Po 20 metų mūsų teliks 2 mln. – tokios niūrios Eurostato prognozės Lietuvai. Katastrofiškai tirpsta ne tik tauta – ir pasitikėjimas valstybe. Viena šios krizės dedamųjų – dugną pasiekęs pasitikėjimas partijomis (paskiausiais „Vilmorus“ duomenimis, jomis pasitiki vos 3,7 proc. respondentų).

Pedofilijos skandalas Seime neabejotinai išklibins ir taip netvirtus pasikliovimo pamatus. Žinoma, bent krislą sveiko proto turintis žmogus suvoks, kad nuo tokių nusikalstamų veikų neapsaugota jokia organizacinė struktūra. Kai pernai Vokietijoje tyrėjai atskleidė pedofilijos tinklą, buvo suimti 439 įtariamieji iš įvairių visuomenės sluoksnių. Visų jų darbo aplinkoje nebuvo jokių požymių, kad vyktų tokie nusikaltimai. Taigi galima daryti prielaidą, kad užsislaptinusių šios kategorijos nusikaltėlių ir Lietuvoje sėdi ne vienoje organizacijoje ar įstaigoje.

Bent krislą sveiko proto išsaugojęs žmogus nepamirš nekaltumo prezumpcijos ir nenuteis Kristijono Bartoševičiaus anksčiau nei teismas, tačiau atsakymų į daugybę kylančių klausimų ieškos. Vienas jų – kaip šis žmogus pateko į partiją, o sykiu ir į valdančiųjų frakciją Seime?

Net eiliniam valstybės tarnautojui tenka pereiti griežtą atranką, o į Seimą – kaip į baseiną – sušoka ir varlinyko plaukikai.

Visuomenė jau seniai bodisi, kad partijos – tarsi stoties rajono mergelės, glėbys bet kam platus. Na, „Mėslitos“ direktorius – ne bet kas, TV žvaigždė! Tokių Lietuvos politinėje padangėje jau buvo visas žvaigždynas. Uždirbo rinkėjų palankumo ir užgeso – mat norint ilgiau išlikti politikoje, reikia dar ir kompetencijos.

Įprastoje politinėje sistemoje būtina nueiti ilgą kelią iki politikos karjeros aukštumų, pas mus gi jos visiems pasiekiamos. Net eiliniam valstybės tarnautojui tenka pereiti griežtą atranką, o į Seimą – kaip į baseiną – sušoka ir varlinyko plaukikai. Nei savivaldoje, nei rajonų taryboje apšilti nereikia, o reputacija, vertybės, partiškumas? Žinomas veidas – geriausia rekomendacija! Štai tu ir partijoje, o ten – draugų draugeliai, žmonos ir mylimosios, patogūs reikaliukams prasukti žmonės... Kad tik kuo daugiau savų pagal sąrašą prastūmus, o ten jau matysime. Štai ir matome.

Rašyti komentarą
Komentarai (24)

>>>>to>>> cha cha

NEASILE>>Visi inžinieriai pagal specialybę vykdė tai ką liepė....Standartų komisija, NEASILE ,buvo pilna TSRS ĮVAIRIAIS PAVADINIMAIS......Tikrinimas vyko ten ,kur įvardinama kaip pramonė---statyba ,gamyba...NEASILE ,nereikia susireikšminti, NEPAKEIČIAMŲJŲ nebuvo ,nes daug gerų specialistų buvo. .Kas nutikdavo įmonėms---visom vienodai būdavo ,prie ko čia tu? Angelu sargu buvai? Pirmiausiai prasikaltusius pašalindavo iš partijos , atlikdavo kratą namuose ir konfiskuodavo...Toliau tardymai ,teismai ir bausmės...kai kas baudas mokėjo ,kai kas cypei sėsdavo .Kodėl,, persūdai"save keldama į padanges ? Labai gaila ,kad dabar nėra..........Paskaityk ,,mužikam kyšių nedavė" . prasmė tokia ,NEASILE ,visai paprasta......Seku pasaką ,vilkas pašiko ašaką , pasilipu ant ašakos ir matau byra ,byra ir vis byra ... visi renka ,o aš ne......Drąsūs tie kurie rinko...nebijojo išjuokti būti ir cypės nebijojo ,ir baudų.. Cha cha cha

to >>>>giminaitis

giminaitis nestatė. Jis buvo pramprojekto vyr inžinierius, asile. Vargu ar žinai tokį aukštą pastatą , Donelaičio g, aikštėje prieš Leniną stovėjusį. Aš ne toks bukas, kaip tu, kad vokiško nuo tarybinio neatskirčiau. O gaudavau pasiūlymų tiek, kad nebūčiau panešęs, jei ėmęs kaip visi. Ar žinai, asile, kas buvo tadais standartų komitetas ir kas buvo įmonei, kurią gaudavau tikrint. Baudos tūkstantinės iki šimtatūkstantinių Marijampolės , tada dar Kapsuko, cukraus fabrikui. Tai buvo mano karjeros rekordas.Nes neteko tikrint nė vienos įmonės kur viskas atitiko standartus. Ir visi norėjo tų baudų išvengti. Bet žaidimas buvo toks - išvegti neįmanoma, galima sumažint. O vežimėlis buvo iš Kauno POV prekybinės bazės, kuri darė makles fasuodama cukrų. Aišku, nubausti buvo, bet jau su nuolaida.

>>>>>GIMINAITIS STATĖ ,O MAN DAVĖ ????CHA CHA

MELUOJAT...TSRS LAIKAIS panašiai visi vienodai turėjom. ...GAMYKLŲ STATYMUS SPRĘSDAVO MASKVA IR PO KIEKVIENO VEIKSMO BUVO ATSISKAITYMAI...NEBENT VEIKSMAS VYKO PRIEŠ PAT NEPRIKLAUSOMYBĘ ,NES DAUG KUR BUVO TADA SUMOKIETA IR NESPĖTA PADARYTI.....gamyklos nėra ,bet reikia kapitalinio remonto..?.?Prie ko čia tų laikų spekuliantai ?...KĄ TEN Į SKRANDĮ ĮDĖJOT ? SAPNELĮ SAPNAVOT IR PASAKUOJAT ,KAD IŠ DANGAUS BYRIETE BYRIEJO JUMS GĖRYBĖS.? CHA CHA CHA...O VOKIŠKĄ VEŽIMĖLĮ SUMAIŠĖT KO GERA SU RIGOS...BUVO KITI DALYKAI...,,.KOMBINAVIMAS MAŽAIS KIEKIAIS"....Šiais laikais spekuliacija tapo verslu ir labai plačiu ,o mažytis kombinavimas virto GRUPELIŲ DIDELIŲ KIEKIŲ VAGYSTĖM....MILIONIERIAI...MILIJARDIERIAI...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS