Patriotizmas už pinigus | KaunoDiena.lt

PATRIOTIZMAS UŽ PINIGUS

Ketvirtis milijono eurų – daug tai ar mažai? Nelygu, kaip žiūrėsi. Eilinis žmogus dėl tokios sumos turi sunkiai dirbti gal dvidešimt metų. Aukštesnio lygio krepšininkui tai vieno sezono atlyginimas. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) užsimojo tiek surinkti per dvi valandas. Tiksliau, per vienas rungtynes.

Maža to, tai buvo minimalus LKF vadovų planas. Iš tiesų jie tikėjosi bent pusės milijono. Draugiškose, sportine prasme nieko nereiškiančiose rungtynėse! Atrodytų, užduotis ambicinga, jei nesakytume, įžūli. Tačiau tokio sprendimo tikslas – kilnus. Visos per mačą su serbais Kaune surinktos lėšos bus skirtos Krepšinio namams statyti. Dėl šio siekio LKF pasirinko rizikingą kelią – į "Žalgirio" areną parduoti itin brangius bilietus. Pigiausi jų kainavo apie 30 eurų. Palyginimui, asmeniškai už tokią sumą teko pirkti pigiausius bilietus į legendinį Barselonos "Camp Nou" stadioną. Skirtumas tik tas, kad Lietuvos krepšinio rinktinė įdomi trims milijonams, o futbolo klubas "Barcelona" – gal 300 mln.

Rinkti pinigus krepšinio muziejui – ne tas pats, kas telkti lėšas sunkiai sergantiems vaikams. Čia reikalingas kur kas didesnis įdirbis.

Taigi, 30 eurų, arba 100 litų, už nepatogią vietą arenos palubėse. Už patogesnę antrame aukšte – nuo 55 iki 88 eurų. LKF argumentai aiškūs: jei myli krepšinį ir nori pamatyti dvi elitines pasaulio rinktines, būk malonus, paklok reginiui adekvačią pinigų sumą. Na, gerai, ne visai adekvačią, tačiau į ją jau įskaičiuotas ir tavo savanoriškas indėlis į Lietuvos krepšinio vertybių įamžinimą.

Ar LKF turėjo moralinę teisę taikyti tokią drakonišką kainodarą? Dėl labdaros – taip. Ar suklydo ją pritaikę – taip pat taip. Tiek dėl žmonių perkamosios galios, tiek dėl laiko, kai nemažai sirgalių atostogauja kažkur šiltesniuose kraštuose. Bet labiausiai – dėl idėjos. Rinkti pinigus krepšinio muziejui – ne tas pats, kas telkti lėšas sunkiai sergantiems vaikams. Čia reikalingas kur kas didesnis įdirbis įrodinėjant, kuo galiausiai tie paaukoti eurai pavirs ir ką jie suteiks kiekvienam mūsų. O suteiks daug – ir mums, ir ateinančioms kartoms.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Kęstas

Geriausias, kūrybingiausio amžiaus, Lietuvos jaunimas sėdi krūmuose. Tuo tarpu nesugebame pagaminti rinkos kaina (reiškia, kad būtų tiek pigu, kad žmonės pirktų) paprasčiausių prekių. Mūsų geriausi protai krūmuose, žaidžia karą. "Atrodo, kad į Lenkiją lietuviai traukia ieškoti lobių, o jų lobiai čia prieinami visiems – dešros, pienas, daržovės. Iš tikrųjų lietuvius į kaimynų parduotuves vilioja ne geresnės ar skanesnės gėrybės, o tokios pačios, kaip ir Lietuvoje, prekės, tik gerokai pigesnės. Klausimas Nausėdai, Karobliui, Karbauskiui, Skverneliui ir kitiems entuziastams: Kas norės rizikuoti gyvybe vardan tokios Lietuvos, kuri tik pykdo, nes joje gyventi neįmanoma? Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Pranas

Krepšinio namai- A.Sabonio PIRAMIDĖ (faraonų pavyzdžiu)...bet A.Sabonis turi turto už 26 milijonus (ALFA.LT žinios)...tai nesunkiai juos gali prafinansuoti...bet kam savais? Galima paieškoti kvailesnių?

Tiktai

visiški idiotai ėjo į tas rungtynes su tokiomis bilietų kainomis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS